Udawał, że chce kupić samochód

0
377
2015-06-18 Polkowice: Napastnicy usłyszeli zarzuty
areszt

32-letni mieszkanie Lubina udając zainteresowanie kupnem samochodu umówił się na spotkanie w celu obejrzenia pojazdu. „Kupujący” oglądając pojazd wsiadł do niego, odpalił silnik i odjechał. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z KPP w Lubinie.

Do nieuczciwej transakcji doszło w jednej z podgłogowskich miejscowości. Mężczyzna zainteresowany kupnem samochodu umówił się z właścicielem na spotkanie w celu obejrzenia pojazdu. W trakcie spotkania, wykorzystał nieuwagę niczego nie podejrzewającego właściciela, wszedł do VW Vento, uruchomił silnik, a następnie odjechał, dokonując kradzieży samochodu. Policjanci z Głogowa szybko ustalili tożsamość sprawcy. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Lubina.

Jednak sprawa nie kończy się na terenie powiatu głogowskiego –„Złodziej VW Vento korzystał ze skradzionego pojazdu i jeździł nim po Lubinie w godzinach nocnych mając nadzieję, że nie zostanie rozpoznany. W nocy jednak, ku swojemu zaskoczeniu został zatrzymany w trakcie pościgu przez lubińskich policjantów Ruchu Drogowego.” – informuje Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Funkcjonariusze mając wcześniejsze informację o kradzieży pojazdu postanowili zatrzymać do kontroli VW Vento. Wiedzieli, że taki samochód został skradziony w Głogowie. 32-latek na widok radiowozu zaczął uciekać.

–„Podczas pościgu uderzył skradzionym samochodem w opuszczoną rogatkę przy przejeździe kolejowym, następnie nie mogąc kontynuować ucieczki porzucił pojazd i piechotą uciekał dalej. Policjanci osaczyli mężczyznę i zatrzymali go kilkadziesiąt metrów dalej.” – dodaje Kaleta.

Mężczyzna odpowie za kradzież samochodu, grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.