Walentynki na biegowo z Crossem Straceńców

0
772
2015-02-12 plakat: cross zimowy

Już po raz kolejny w Głogowie odbędzie się biegowe wydarzenie, w którym udział może wziąć każdy, kto ma ochotę zmierzyć się na trasie nieco trudniejszej, niż prosta droga. W najbliższą sobotę, 14. lutego o godz. 11:00 odbędzie się Walentynkowy Zimowy Półmaraton Crossu Straceńców, podczas którego zgromadzeni na Górkowie biegacze pokonają dystanse zarówno te nieco krótsze, jak i mierzące długość nawet półmaratonu.

Każdego dnia na ulicach naszego miasta można spotkać osoby, które w swoje życie postanowiły wpleść nieco ruchu i wybrały jedną z najprostszych jego form – bieganie. Świetną okazją do poznania osób biegających po Głogowie i jego okolicach jest start w sobotnim Walentynkowym Zimowym Półmaratonie Crossu Straceńców.

Walentynkowy Cross nie będzie jednak aż tak straceńczy, jak ten oficjalny, który już od 5 lat odbywa się na Górkowie w okolicach kwietnia i maja. Zimowy Półmaraton będzie miał raczej formę spotkania miłośników biegania, którzy w święto zakochany pragną uczcić swoją pasję. Jednak mimo mniej zobowiązującej formy, organizatorzy przygotują dla uczestników numery startowe, dostarczą coś ciepłego do picia, a przede wszystkim zadbają o zdrowie biegaczy zapewniając opiekę medyczną.

W nazwie biegu groźnie brzmi ”półmaraton” jednak, jak informują organizatorzy, nie należy się zrażać  – Formuła biegu będzie dostosowana do wszystkich biegaczy: tych, którzy postanowią przebiec symboliczny dystans ze swoimi drugimi połówkami, ale również dla tych, którzy poniżej 10 kilometrów nie schodzą nawet na treningach. Dlatego każdy ze śmiałków będzie sam decydował, po którym okrążeniu zejdzie z trasy: jedno kółko będzie miało około 5 kilometrów, a maksymalnie będzie można przebiec ich aż cztery, czyli w sumie jakieś 20 km – informują organizatorzy.

Walentynkowemu Zimowemu Półmaratonowi Crossu Straceńców oprócz świetnej, aktywnej zabawy przyświecał będzie również szczytny cel – podczas biegu organizowana będzie zbiórka pieniędzy dla małego Jasia Walosa, który urodził się bez kości piszczelowych. Udział w biegu nie wymaga opłaty startowej, ale organizatorzy wierzą, że gorące serca biegaczy zechcą wesprzeć chorego Jasia, dlatego gorąco zachęcają, aby oprócz dobrego humoru na start zabrać ze sobą kwotę 20 zł i przekazać ją na rzecz potrzebującego chłopca.

Organizatorzy zachęcają również do zabrania ze sobą walentynkowych akcentów w postaci czerwonego ubrania, serduszek i innych gadżetów, a przede wszystkim do przyprowadzenia swoich drugich połówek, które mogą wziąć udział w biegu lub gorąco dopingować biegaczy. Oczywiście można przyjść również samemu – przy takiej okazji istnieje duże prawdopodobieństwo na poznanie kogoś wyjątkowego…

Zimowy Półmaraton Cross Straceńców odbędzie się 14. lutego na Górkowie start: godz. 11:00. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o rejestrację na stronie crossstracencow.pl.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.