Gmina Kotla: Ruszyła budowa kanalizacji

0
573
2015-02-12-budowa kanalizacji@gmina Kotla

Ruszyła budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w Krzekotówku. Dokończone zostaną także roboty kanalizacyjne w Sobczycach. W sumie do czerwca tego roku ma powstać prawie 11 kilometrów sieci kanalizacyjnej oraz 2 kilometry sieci wodociągowej. Na realizacje tego przedsięwzięcia Gmina Kotla pozyskała ponad 2 600 tysięcy złotych ze środków zewnętrznych.

W gminie Kotla rozpoczęła się realizacja prac związana z zadaniem po nazwą „Sieć kanalizacyjna i wodociągowa w Sobczycach i Krzekotówku”. Prace obejmują wykonanie sieci kanalizacyjnej i wodociągowej Krzekotówku oraz dokończenie prac w Sobczycach po poprzednim wykonawcy. Przypomnijmy, że Gmina Kotla odstąpiła od umowy z poprzednia firmą. Obecne prace realizowane są przez nowego wykonawcę z Głogowa.

„Całkowity zakres inwestycji obejmuje budowę 5,12 km sieci kanalizacyjnej i 0,79 km sieci wodociągowej na odcinku Moszowice-Sobczyce i miejscowość Sobczyce oraz 5,53 km sieci kanalizacyjnej i 1,02 km sieci wodociągowej na odcinku Sobczyce-Krzekotówek i w Krzekotówku.” – informuje Wioletta Jańczak z Urzędu Gminy Kotla.

Planowany termin zakończenia zadania mija w czerwcu 2015 roku. Przypomnijmy, że realizacja zadania budowy sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w Sobczycach i Krzekotówku rozpoczęła się w kwietniu 2013 roku. Pierwotny termin zakończenia robót planowany był na wrzesień 2014r.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 4 mln 500 tysięcy złotych. Gmina Kotla pozyskała na realizację tego zadania 2 602 440 złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.