Głogów: Imprezowy Rozkład Jazdy

0
509
2015-02-09 plakat: imprezowy rozkład jazdy 2

Kolejny bogaty w wydarzenia tydzień w naszym mieście. W ciągu najbliższych dni głogowianie będą mieli okazję obejrzeć piłkarskie derby, wystartować w Walentynkowym Półmaratonie Crossu Straceńców, posłuchać Dawida Kwiatkowskiego na żywo oraz wybrać się z najmłodszymi na dwa ciekawe spektakle. A to zdecydowanie nie wszystko!

W ubiegłym tygodniu głogowianie mieli okazję wysłuchać wyjątkowego Koncertu Wiedeńskiego, który z racji dużego zainteresowania mieszkańców naszego miasta, odbył się dwukrotnie. Miniony tydzień to także jubileusz 15-lecia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz prezentacje twórcze Mały Art, podczas których wystąpiły dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Tęczowe Nutki”. A co przyniesie tydzień właśnie rozpoczęty?

Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję spotkać się z „Kozuchą Kłamczuchą”, która już jutro, 10. lutego o godz. 11:45 odwiedzi Miejską Bibliotekę Publiczną w Głogowie. Kozucha Kłamczucha to przedstawienie na podstawie utworu Janiny Porazińskiej, które w zabawnej formie opowiada o małej, niesfornej kózce. W niedzielę Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza wszystkie dzieci na spektakl  pt. „Cyrk Doktora Dolittle”  opowiedziany przy pomocy „czarnego teatru”, czyli przy wykorzystaniu specjalnego, ultrafioletowego światła sprawiającego, że niewidoczni dla publiczności aktorzy będą ożywiać lalki i przedmioty, jak za sprawą czarów. Spektakl odbędzie się 15. lutego o godz. 12:00 w sali widowiskowej MOK.

Uczniowie głogowskich szkół w piątkowy poranek będą mieli okazję wybrać się na spotkanie z „Alicją w zaczarowanej krainie”. Spektakl dla szkół odbędzie się o dwóch porach: o godz. 8:30 i 10:00. W czwartek, 12. lutego ZSE w Głogowie zaprasza na koncert dobroczynny pt. „Zakochani dla chorych”, podczas którego odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Jasia Walosa. Bilet wstępu na koncert to koszt 5 zł, za które każda osoba otrzyma serduszko. Dzieci i młodzież, którzy interesują się sportem, w piątkowe południe mogą udać się na VII Walentynkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i dopingować swoje koleżanki w sportowych zmaganiach. Natomiast wieczorem głogowska młodzież i wszyscy fani Dawida Kwiatkowskiego mają możliwość posłuchania idola na żywo podczas walentynkowego koncertu, który odbędzie się w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday o godz. 18:00.

Seniorzy i osoby dorosłe, którzy w środowy wieczór miałyby ochotę poruszać się w rytm muzyki, mają możliwość wzięcia udziału w Karnawałowym Wieczorku Tanecznym z Zespołem Konglomerat. Wieczorek rozpocznie się o godz. 17:00 w MCK Mayday. Natomiast w wieczór poprzedzający święto zakochanych (13. lutego), można wybrać się na Walentynkowy Wieczór Poetycko-Towarzyski, na który zaprasza Klub Batalionowy i Miejska Biblioteka Publiczna. Organizatorzy zaplanowali prezentację wierszy miłosnych, walentynkowy turniej jednego wiersza i wiele innych literackich atrakcji. Osoby zainteresowane proszone są o rezerwację i odbiór bezpłatnych wejściówek. Walentynkowy wieczór odbędzie się 13. lutego o godz. 18:00 w Kawiarni Mogador.

Właśnie rozpoczęty tydzień przyniesie do Głogowa również sporą dawkę sportu. Rozpoczynamy w piątek wspomnianym już Walentynkowym Turniejem Piłki Ręcznej Dziewcząt, następnie w sobotę odbędą się aż trzy duże wydarzenia. W walentynkowe przedpołudnie, o godz. 11:00 wszyscy miłośnicy biegania udają się na Górków, gdzie o godz. 11:00 odbędzie się Walentynkowy Zimowy Półmaraton Crossu Straceńców. Nie należy  jednak zrażać się zawartym w nazwie półmaratorem, ponieważ przebiec można dowolną ilość okrążeń (od 1 do 4), pokonując nawet 5 km. Aby wziąć udział w biegu, należy zarejestrować się na stronie organizatora: http://www.crossstracencow.pl/index.php/rejestracja-2015. Następnie o godz. 15:30 na placu przed głogowskim ratuszem razem ze Stowarzyszeniem dla Dzieci i Młodzieży SZANSA można wziąć udział w światowej akcji ONE BILLION RISING i poprzez wspólny taniec nagłośnić całe wydarzenie – akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec kobiet. W walentynkowy wieczór również można wpleść sporą dawkę sportu. O godz. 18:00 na hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka odbędą się derby, w których Chrobry Głogów podejmie ekipę Śląska Wrocław. Emocje gwarantowane!

A jeśli ktoś walentynkowy wieczór woli spędzić przy muzyce, może udać się na koncert do sąsiedniej miejscowości. W Polkowicach o godz. 18:00 w sali widowiskowej w Kinie odbędzie się koncert znanego autora i kompozytora piosenek, artysta kabaretowy i konferansjer – Piotr Bukartyk.

Zaprezentowane powyżej wydarzenia to jedynie część z tych, które odbywają się w naszym mieście. Aby być na bieżąco z głogowskimi wydarzeniami, polecamy śledzić nasz Kalendarz Wydarzeń.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.