Nowa pracownia w PWSZ

0
644
zdjęcie 2014-03-19-budynek-PWSZ@Głogów-01

Profesjonalny mikroskop z kamerą, rzutnik, anatomiczne modele, plansze dydaktyczne – to wyposażenie nowej pracowni Biomedycyny i Edukacji Zdrowotnej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. W nowej pracowni kształcić się będą studenci głównie na kierunkach pedagogicznych. Zorganizowanie pracowni wsparła Fundacja Polska Miedź, która przekazała na ten cel darowiznę w wysokości 15 tysięcy złotych.

Uczelnia właśnie wzbogaciła się o nową, profesjonalną pracownię. To Pracownia Biomedycyny i Edukacji Zdrowotnej, która ma zapewnić wyższy poziom kształcenia, głównie na kierunkach pedagogicznych.

– „Wiedza dotycząca biologicznych właściwości człowieka, jego rozwoju i indywidualnego zróżnicowania jest podstawą studiów pedagogicznych i tylko w oparciu o nią można tłumaczyć prawidłowości rozwoju psychicznego, społecznego i kulturowego człowieka oraz wyposażać studentów w umiejętności w zakresie edukacji zdrowotnej.” – mówi dr Wacław Adamiak, opiekun pracowni.

Zorganizowanie pracowni wsparła Fundacja Polska Miedź, która przekazała na ten cel darowiznę w wysokości 15 tysięcy złotych. Środki te pozwoliły na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz sprzętu laboratoryjnego. Pracownia dysponuje anatomicznymi modelami, planszami dydaktycznymi oraz fachową literaturą. Na jej wyposażeniu znalazł się profesjonalny mikroskop z kamerą oraz rzutnik pisma na foliogramy.

„Nowoczesna pracownia pozwoli nie tylko na nauczanie na najwyższym poziomie, ale także na prowadzenie różnego rodzaju kursów i szkoleń z zakresu nauk o zdrowiu, dzięki czemu służyć będzie nie tylko studentom, ale także innym mieszkańcom regionu.” – dodaje dr Adamiak.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.