Żeby matematyka nie była bolączką

0
566
zdjęcie-2014-05-05-matura-z-języka-polskiego@Głogów-01

Największą bolączką ubiegłorocznych maturzystów okazała się matematyka. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa wychodzi na przeciw tegorocznym maturzystom i organizuje bezpłatny kurs przygotowujący do egzaminu maturalnego z matematyki. W ramach kursu odbędzie się 5 spotkań, które poprowadzi pracownik naukowo dydaktyczny z głogowskiej uczelni. Zgłoszenie będą przyjmowane do 20 lutego. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Matura z matematyki dopiero w maju, ale już teraz warto przyłożyć się do jej nauki. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w całej Polsce do egzaminu maturalnego przystąpiło prawie 294 tysięcy tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, z czego tylko 71% zdało egzamin maturalny pozytywnie. To był jeden z najgorszych wyników od lat. Najgorzej wypadła właśnie matematyka.

Wyniki ubiegłorocznych matur zaskoczyły nie tylko maturzystów i ich rodziców, ale także nauczycieli i dyrektorów szkół. W Głogowie egzaminu dojrzałości nie zdało 330 maturzystów i także u nas bolączką okazała się matematyka.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa wychodzi na przeciw maturzystom i proponuje im kurs przygotowujący do matury z matematyki. W ramach kursu zorganizowanych zostanie 5 spotkań po 4 godziny lekcyjne (9.30 – 12.30) w terminach:
28 lutego
7 i 21 marca
11 i 25 kwietnia

Kurs prowadzony będzie przez pracownika naukowo dydaktycznego głogowskiej uczelni mgr Bogusława Merdasa (PWSZ w Głogowie, Politechnika Wrocławska).

Kurs jest bezpłatny. Zgłaszać się można do 20 lutego 2015 r.
Dane kontaktowe (imię, nazwisko, nazwa szkoły, numer telefonu) należy przesłać pocztą elektroniczną na adres e-mailowy: matura@pwsz.glogow.pl lub telefonicznie pod numerem 76 832 04 34

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.