Wpadli wprost w ręce policji

0
627
2015-02-02-skradzione części samochodowe

Dwóch mieszkańców powiatu górowskiego zostało zatrzymanych przez głogowskich policjantów, po tym jak próbowali uniknąć kontroli drogowej. Okazało się, że kilkanaście minut wcześniej dokonali kradzieży w jednym z głogowskich salonów samochodowych, wykorzystując nieuwagę obsługi serwisu salonu. Teraz grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– „28 stycznia, Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę na drodze krajowej nr 12 podjęli próbę zatrzymania do kontroli Volkswagena. Na widok radiowozu kierowca samochodu próbował zgubić patrol policji zjeżdżając z drogi w stronę działek w miejscowości Serby. Tam już jednak nie mógł kontynuować ucieczki.”– relacjonuje oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, Bogdan Kaleta.

Policjanci zablokowali pojazd i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 21 lat. Uwagę policjantów zwróciła również zawartość bagażnika volkswagena. Funkcjonariusze odkryli w nim używane części samochodowe, jak się okazało pochodzące z kradzieży na terenie jednego z salonów samochodowych na terenie Głogowa. Były to m.in. przewody powietrza, intercoolery, kompletny układ wydechowy.

Obydwaj mężczyźni próbowali przekonać policjantów, że części pochodzą z legalnego źródła. Nic jednak na to nie wskazywało. Przyznali się do kradzieży, której dokonali kilkanaście minut wcześniej, korzystając z nieuwagi obsługi serwisu salonu samochodowego.

Wartość skradzionych rzeczy została wyceniona na 1.500 złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani. Obydwaj usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.