Opowiedzą jak bez pieniędzy zwiedzić świat

0
576
2015-01-29-busem przez świat-spotkanie@MCWR@Głogów

Grupa studentów-podróżników postanowiła, mimo braku pieniędzy, zwiedzić świat. Kupili więc starego busa, którego przerobili na kolorowego podróżniczego kampera – tak zaczyna się historia ludzi z pasją, którzy pomimo przeciwności, spełniają swoje marzenia. Spotkanie z ekipą projektu „Busem przez świat” będzie podsumowaniem tegorocznych ferii w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny.

Tegoroczne ferie zimowe w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny odbywają się pod hasłem „W 10 dni dookoła świata” i poświęcone są różnym kulturom i narodowością. Na zakończenie zimowego wypoczynku Centrum przygotowało spotkanie z ekipą projektu „Busem przez świat.”

Spotkanie z ekipą Busem przez Świat odbędzie się w piątek, 30 stycznia, o godz. 17.00 w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie w ramach podsumowania trwających ferii w tematyce podróżniczej.

„Prelekcja ekipy busa to podsumowanie 5-letniej podróży, pełnej ekscytujących i pięknych wspomnień, niezapomnianych przygód, a także, może przed wszystkim – trudnych momentów, bez których prawdziwe podróże nie istnieją.” – mówi Anna Mazurkiewicz, instruktorka z MCWR

Prelekcję poprowadzi pomysłodawca projektu i organizator wszystkich wypraw Busem przez Świat – Karol Lewandowski.

Busem przez świat to studencki projekt podróżniczy, w ramach którego kilkuosobowa ekipa, podróżująca starym busem, odwiedziła już 52 państwa na pięciu kontynentach w ciągu pięciu lat.

„Jesteśmy grupą studentów-podróżników z całej Polski, którzy kilka lat temu postanowili pomimo braku pieniędzy spełnić swoje marzenie – zwiedzić cały świat. Kupiliśmy za 2 tysiące złotych starego busa i własnymi siłami przerobiliśmy go na kolorowego podróżniczego kampera.” – mówi Karol Lewandowski.

Na spotkaniu w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny, Karol Lewandowski opowie o swoich wyprawach do Ameryki i Australii.  Będzie też można zakupić książkę w promocyjnej cenie „ Busem przez świat. Ameryka za 8 dolarów.”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.