Emeryci i renciści na parkiecie

0
563
2015-01-23-bal emeryta i rencisty@Jerzmanowa

Bal Emeryta i Rencisty to jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych w gminie Jerzmanowa.W karnawałowym spotkaniu wzięło udział blisko 150 osób, w tym także goście z zagranicy.

Bal Emeryta i Rencisty od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem mieszkańców gminy Jerzmanowa. Zapisy trwają krótko i nie trzeba nikogo zachęcać do udziału. Zadowolenie widać na parkiecie i przy suto zastawionych stołach, gościnnie przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury.

Tegoroczny bal rozpoczęto niespodzianką przygotowaną dla seniorów przez dzieci z jerzmanowskiego przedszkola „Kraina Marzeń”. Jasełkowe występy, kolędy i recytowane słowa nie tylko cieszyły ale i wzruszały, stanowiły bowiem dużą dawkę dziecięcej żywotności i energii.

Oficjalną uroczystość otworzył wójt Lesław Golba, który złożył seniorom noworoczne życzenia zdrowia, optymizmu, pogody ducha oraz jak najmniej trosk i problemów. W krótkiej informacji przekazał swoje plany i zamierzenia na najbliższy rok oraz przedstawił najważniejsze dla gminy inwestycje, które zostały zakończone lub są w trakcie realizacji.

Powitał także seniorów z partnerskiej Gminy Rietz Neuendorf, którzy przyjechali wraz z Burmistrzem Olafem Klempertem.

„Tak liczna, 33 – osobowa grupa seniorów przybyła do naszej gminy po raz pierwszy w historii naszego kilkunastoletniego partnerstwa. Ogromnie cieszymy się, że gmina Jerzmanowa może gościć tak liczne grono” – witał niemiecką delegację wójt Lesław Golba.

Seniorzy stanowią grupę, która jest bardzo aktywnym i widocznym obszarem przyjaźni i współpracy pomiędzy mieszkańcami obu gmin. –„Kiedy wyjeżdżamy z naszych domów i przyjeżdżamy do was to wydaje nam się, że już wróciliśmy do siebie (…) Jestem zachwycony tym, co tu zastaję, zmianami które są bardzo widoczne. W naszej gminie też zachodzą zmiany.” – mówił burmistrz Olaf Klempert.

Zabawa trwała do wieczora. Umilały ją tańce, dobre jedzenie, tort z fajerwerkami, a przede wszystkim rozmowy i wspomnienia. W karnawałowym spotkaniu wzięło udział blisko 150 osób.

źródło: gmina Jerzmanowa

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.