Tango Libre w dzisiejszym DKF Szpula

0
590
2015-01-22 plakat: tango libre

Kolejne spotkanie w ramach DKF Szpula już dziś. Tym razem w sali widowiskowej MOK zobaczyć będzie można dramat produkcji belgijsko-francusko-luksemburskiej w reżyserii Frederica Fonteyne pt. „Tango Libre”.

Strażnik więzienny uczęszczający w czasie wolnym na zajęcia taneczne poznaje na nich niezwykłą kobietę. Pewnego dnia spotyka ją ponownie, jednak tym razem miejscem spotkań nie jest dobrze im znana sala prób, a więzienie, do którego kobieta przychodzi odwiedzić męża…

Intrygująca historia zwyczajnego człowieka wiodącego monotonne życie, który zostaje wplątany w rozterki miłosne intrygującej go kobiety, wyreżyserował Frederic Fonteyne – belgijski reżyser, scenarzysta i aktor. Tango Libre jest ostatnią częścią trylogii reżysera, całość której stanowią trzy różne obrazy mówiące o kobietach i miłości. Dwie poprzednie części to ƒ”An Affair of Love”(1999) – film opowiadający historię związku dwojga dorosłych osób, które spotykają się jedynie w ”celach pornograficznych” oraz ”Gille’s Wife”(2004) – przedstawiający historię żony zdradzanej przez męża, którego kochanką jest najmłodsza siostra bohaterki. Ostatnia historia trylogii zamknięta została właśnie w ”Tango Libre”(2012).

Frederic Fonteyne urodził się w 1968 roku. Studiował w Institut des Arts de Diffusion w Louvain-la-Neuve. Spod jego ręki wyszło wiele nagradzanych filmów krótkometrażowych, które pozwoliły mu zadebiutować w pełnym metrażu w 1998 roku. Najnowszy film reżysera to właśnie ”Tango Libre”, którego premiera odbyła się na festiwalu w Wenecji, a dziś będzie można go obejrzeć w głogowskim MOK-u.

W rolę głównego bohatera wcielił się belgijski aktor Francois Damiens znany m.in. z „Delikatności”, w której zagrał razem z Audrey Tautou.

Dyskusyjny Klub Filmowy ”Szpula” jest alternatywą dla kina komercyjnego. Filmowe spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu (czwartki), podczas których mają miejsce seanse filmowe przygotowane przez grupę młodych ludzi działających w radzie DKF ”SZPULA”. Każdy seans filmowy poprzedzony jest przygotowaną prelekcją, a po prelekcji organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w dyskusji.  DKF ”SZPULA” kierowana jest do osób, które lubią kino niezależne, odważne i kontrowersyjne.

Statutowym celem Klubu jest rozszerzanie i pogłębianie wiadomości z zakresu sztuki filmowej poprzez umożliwianie członkom klubu zapoznania się z najbardziej wartościowymi i interesującymi dziełami filmowymi. Organizatorom Dyskusyjnego Klubu Filmowego ”SZPULA” zależy na powiększaniu się grona członków klubu.

Tango Libre w ramach zimowego DKF Szpula obejrzeć będzie można już dziś 22. stycznia o godz. 20:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Bilety w cenie 10 zł/osoba.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.