Rokaszewicz: „Zmiany, które chcę wprowadzić będą duże”

0
467
2014-12-08 zaprzysiężenie rokaszewicz (fot.P.Dudzicki) 02 (1)

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta, radni uchwalą budżet na 2015 rok. W projekcie uchwały przychody gminy planowane są na ponad 241, 5 mln złotych. Natomiast wydatki sięgają kwoty 240 mln złotych.

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta uchwalony zostanie budżet na 2015 rok. Jak mówi prezydent Rafael Rokaszewicz będzie to budżet w większości przygotowany jeszcze przez poprzednią ekipę rządzącą. Jednak będą w nim pewne zmiany

„Są to modyfikacje wynikające z bieżącej pracy urzędu z pewnymi pomysłami na przyszłość” – mówi prezydent Rafael Rokaszewicz.

Prezydent zapowiada, że najważniejsze rzeczy chce wprowadzić w pierwszych miesiącach tego roku, czyli w momencie, kiedy będzie wiadomo jakie środki zostaną uwolnione z lat poprzednich.

–„Zmiany, które chcę wprowadzić będą duże i będą potrzebowały konsultacji z radnymi” – mówi prezydent i wymienia tutaj miedzy innymi wsparcie dla szpitala poprzez objęcie udziału w spółce.

Jak mówi prezydent, zadań na ten rok nie brakuje, choćby dlatego, że kilka projektów, które z różnych przyczyn nie zostały wykonane w roku 2014, zostało przerzuconych na rok 2015 – jako niewygasające wydatki. Zadania te muszą zostać ukończone do maja tego roku. Opiewają one na łączną kwotę 7 mln złotych.

– „Naszą rolą jest nadrobić te wszystkie rzeczy i płynnie to zakończyć, aby rozpocząć zadania, które są w budżecie wpisane i jeszcze systematycznie wprowadzać nowe” – dodaje Rokaszewicz.

Na dzisiejszej sesji oprócz uchwalenia budżetu gminy miejskiej Głogów, radni decydować będą między innymi o przyznaniu pomocy finansowej dla powiatu głogowskiego, o wysokości dotacji dla Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej oraz dotacji na utrzymanie strefy płatnego parkowania.

W projekcie uchwały przychody gminy planowane są na ponad 241, 5 mln złotych. Natomiast planowane wydatki sięgają kwoty 240 mln złotych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.