Głogów: Dzielnicowi zmieniają siedzibę

0
668
zdjęcie 2014-10-10-komenda powiatowa policji@Głogów-num

Od 1 lutego 2015 roku ruszy Punkt Przyjęć Interesantów przy ulicy Kosmonautów Polskich. Obejmuje swym zasięgiem Osiedla Kopernika oraz Piastów Śląskich i przyległe osiedla oraz miejscowości. Każdy ich mieszkaniec w stałych godzinach, będzie mógł spotkać się z dzielnicowym w nowym miejscu. Wprowadzone zostaną trzy stałe dyżury od poniedziałku do piątku, co zapewni stałą obecność dzielnicowego i możliwość kontaktu z funkcjonariuszem. Bez zmian pozostają numery telefonów komórkowych dzielnicowych.

Kończy się właśnie remont Punktu Przyjęć Interesantów przy ulicy Kosmonautów Polskich 3 w Głogowie. Od 1 lutego 2015 roku, będzie on miejscem pracy dzielnicowych z rejonów służbowych na Osiedlu Kopernika oraz Piastów Śląskich, Nosocic i Widziszowa oraz przyległych miejscowości: Szczyglice, Turów, Borek, Zabornia, Bytnik, Przedmoście, Ruszowice, Serby, Serby Stare, Grodziec Mały, Wilków, Klucze, Krzekotów.

Mieszkańcy tych osiedli i miejscowości, którzy do tej pory mogli się spotkać z dzielnicowym przy ulicy Budziszyńskiej, mają do dyspozycji nowy Punkt przy ulicy Kosmonautów Polskich 3 w Głogowie. Punkt przy ulicy Budziszyńskiej kończy swoją działalność z dniem 31 stycznia 2015r.

„Nowe rozwiązania mają na celu przede wszystkim to, aby dzielnicowi mogli poświęcić większą ilość czasu na służbę w terenie”– wyjaśnia Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Praca w nowym miejscu zorganizowana zostanie w sposób ciągły – „Od poniedziałku do piątku zawsze zastaniemy tam dzielnicowego. Stałe dyżury wyznaczono w godzinach: 8:00 – 10:00, 13:00 – 15:00, 18:00 – 19:00. Jeśli nie będzie to dzielnicowy danego rejonu, zawsze przekaże informację policjantowi z właściwego rejonu służbowego” – informuje Bogdan Kaleta.

Nie ulegają zmianie numery telefonów komórkowych do dzielnicowych, które zapewniają stały kontakt z policjantem. Ich lista znajduje się na stronie internetowej KPP Głogów. Na dyżurze będzie też można uzyskać kontakt telefoniczny z dzielnicowym, dzwoniąc pod numer stacjonarny 76 7277317.

Bez żadnych zmian pracują dalej dzielnicowi z Punktu Przyjęć przy Placu 1000-lecia w Głogowie oraz dzielnicowi z terenów gmin: Kotla, Żukowice, Jerzmanowa i Pęcław.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.