Farben Lehre i The Analogs w Głogowie

0
363
2015-01-20 plakat: the analogs, faben lehre, ampótacja,projekt punk

Pod koniec stycznia na scenie MCK Mayday zabrzmi prawdziwy punk w jego najlepszej polskiej odsłonie. The Analogs i Farben Lehre – to właśnie oni wprowadzą sporo muzycznego zamieszania do naszego miasta w końcówce miesiąca. Nie zabraknie również akcentu z Głogowa, czyli Ampótacji.

Już za moment do Głogowa zawita punk. I to w bardzo dobrym wydaniu. 30. stycznia w MCK Mayday zabrzmią jedne z najlepszych punk rockowych kapel w Polsce – The Analogs i Farben Lehre. Na jednej scenie z wielkimi tego gatunku wystąpi również punk rockowy zespół z Głogowa – Ampótacja, która rozgrzeje zgromadzoną w Młodzieżowym Centrum Kultury publikę przed gwiazdami wieczoru.

Farben Lehre to powstała we wrześniu 1986 roku kapela z Płocka. Ich znakiem rozpoznawczym są żywiołowe koncerty, jak podkreślają muzycy, zawsze grane „na maksa”. Ich muzyka to spora dawka energicznego grania, której nie brakuje melodyjności. Ostre dźwięki, garść szczerych słów i wolność od kompleksów stanowią próbę duchowego porozumienia się muzyków z odbiorcami. Kolejne pokolenia młodych, zbuntowanych, wyśpiewują największe utwory grupy, takie jak: „Rozkołysanka” „Matura”, „Spodnie z GS-u”, „Terrorystan” czy „Achtung 2012”.

Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje występując zarówno na polskich, jak i zagranicznych scenach. Farben Lehre wystąpiło m.in. na festiwalach: w Jarocinie (1987-94, 2006, 2011, 2013) Hunterfest, Nie zabijaj, Slavke-Rock-Fest (Ukraina), Auxerre (Francja), Berlinie, Pradze, Kijowie, Dublinie oraz Wiedniu. Wielokrotnie zespół prezentował się również na Przystanku Woodstock, dając koncerty dla ponad dwustu tysięcznej widowni. W samym 2013 roku kapela zagrała w 106 miastach i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach.

Skład zespołu:

 • Wojciech Wojda – wokal, teksty
 • Konrad Wojda – gitara, wokal
 • Filip Grodzicki – gitara basowa
 • Adam Mikołajewski – perkusja

The Analogs to kapela powstała w 1995 w Szczecinie i jest dzisiaj obok Farben Lehre i Dezertera jednym z największych zespołów polskiej sceny niezależnej. Do 2014 roku ukazało się piętnaście albumów, na których łącznie znalazło się ponad 200 piosenek korzeniami sięgających do punk rocka i garażowego rock’n’rolla. Teksty grupy zawierają bezlitosny społeczny przekaz, często poruszający tematy trudne i kontrowersyjne, mówiące o problemach związanych z zagubieniem, wyobcowaniem, przemocą oraz złożonością stosunków międzyludzkich.

The Analogs to jeden z najaktywniejszych koncertowo zespołów punk rockowych w Polsce. Mają za sobą występy na najważniejszych imprezach muzycznych w kraju i zagranicą oraz setki koncertów klubowych.

Skład zespołu:

 • Dominik „Harry” Pyrzyna- wokal
 • Krystian „Kris” Faszczewski- gitara
 • Paweł „Piguła” Czekała- gitara
 • Przemysław „Benon” Kaczmarek- bas
 • Karol „Karlito” Faszczewski- perkusja

Ampótacja to powstały w sierpniu 2010 roku zespół z Głogowa. Pierwszym zamysłem grupy było tworzenie muzyki z gatunku ska, jednak brak zaplecza instrumentów stanowił spore utrudnienie. Muzyczny kierunkek szybko przekształcił się więc punk rocka. Kapela rozegrała kilka prób, nagrała materiał zatytułowany „Le Głogówno” i wystąpiła na Mayday Rock Festival, gdzie zdobyła nagrodę publiczności. W roku 2013 Ampótacja nagrała nowy materiał „To Polska”, a obecnie pracuje nad kolejnym, którego roboczy tytuł brzmi „4 promile”.

„Pankrok – szybki, ostry, prosty, z „kopytem” na wokalu i jeszcze większym w refrenach, teksty napisane „pod wpływem”, całość doprawiona mistrzowskimi solówkami Dzidziaka” – tak swoją twórczość opisuje głogowska Ampótacja.

Skład zespołu:

 • Wojtek Wiśniewski – Gitara
 • Mateusz Bartczak – Gitara
 • Maciek Stankiewicz – Bas
 • Arkadiusz Sołoducha – Perkusja
 • Adrian Prus – Wokal

Koncert odbędzie się 30. stycznia o godz. 19:00 w MCK Mayday. Bilety dostępne w cenie: 20 zł/przedsprzedaż, 30 zł/w dniu koncertu.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.