MBP: Kolejna relacja z podróży państwa Sroczyńskich

0
655
2015-01-19 plakat: mbp.-fotostopem-przez-świat

Już jutro, 20. stycznia odbędzie się pierwsze tegoroczne spotkanie w ramach cyklu Fotostopem przez Świat. Tym razem państwo Sroczyńscy zabiorą zgromadzonych w Miejskiej Bibliotece Publicznej gości na „wyprawę” po różowo-czerwonym cudzie świata – Petrze.

Miejska Biblioteka Publiczna już od kilku lat udostępnia swoją przestrzeń państwu Sroczyńskim, którzy w swoje życie postanowili wpleść wyprawy po świecie. Odwiedzonych miejsc i związanych z podróżami przeżyć nie zostawiają oni jednak tylko dla siebie, a chętnie dzielą się swoimi wrażeniami z mieszkańcami Głogowa.

W ramach cyklu Fotostopem przez Świat odbyło się już wiele spotkań. Państwo Sroczyńscy opowiadali zgromadzonym w MBP gościom m.in. o: podróży na Krym, do Armenii czy na Ukrainę. Tym razem opowiedzą o swojej wyprawie do Petry.

Petra to jeden z siedmiu cudów świata. Potężne budowle, które pochodzą z początków naszej ery, „robią niesamowite wrażenie i wydają się nierzeczywiste.” Różowo-czerwony cud świata znany jest z planu filmu „Indiana Jones i ostatnia krucjata”, w którym Skarbiec Faraona stał się świątynią chroniącą Świętego Graala. Petra jest cieszącym się ogromną popularnością symbolem Jordanii, który stanowi ogrom doskonałości wykonania.

Petra znajduje się w wąskim i wysokim na ok. 200 m wąwozie, do którego przybywały tysiące odwiedzających jednego dnia, dlatego też koniecznym stało się ograniczenie liczby turystów do 2 tys. osób dziennie.

Poprzez naszą prezentację chcemy pokazać, że to niesamowite miejsce można odwiedzić przy okazji pobytu w Egipcie, nie trzeba organizować drogiej wyprawy. To skalne miasto było naszym marzeniem od dawna. Próbowaliśmy dwa razy, udało się dopiero za trzecim. To, co zobaczyliśmy przerosło nasze oczekiwania – zapewniają państwo Sroczyńscy. – Zdjęcia  z Internetu są piękne, ale nie oddają wielkości i piękna tego miejsca. To koniecznie trzeba zobaczyć na własne oczy – przekonują.

Przypomnijmy, że Fotostopem przez Świat to nie jedyny cykl spotkań, jaki ma miejsce w MBP. W głogowskiej bibliotece odbywa się również szereg spotkań autorskich, w ramach których głogowianie mieli okazję spotkać się m.in. z Janem Nowickim, Januszem L. Wiśniewskim czy Andrzejem Poniedzielskim. Biblioteka dba również o swoich najmłodszych czytelników, dla których organizowane są spotkania z postaciami dobrze znanym dzieciom bajek, tj: Kopciuszek czy Kulfon. Polecamy śledzić wydarzenia odbywające się w głogowskiej bibliotece, ponieważ dzieje się w niej naprawdę wiele.

Relacja z podróży Grażyny i Stefana Sroczyńskich, w której odwiedzili Petrę – różowo-czerwony cud świata, odbędzie się 20. stycznia o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie przy ul. Jedności Robotniczej 15. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.