Prezydent Rokaszewicz o planowanych inwestycjach w Chrobrym Głogów S.A.

0
652

Podczas ostatniej konferencji Chrobrego Głogów S.A. padło wiele kluczowych kwestii dotyczących przyszłości głogowskiego klubu. Oprócz jednej z ważniejszych informacji o zmianie na stanowisku dyrektora spółki – miejsce Przemysława Bożka zajmie Zbigniew Prejs – władze miasta poinformowały również o planowanych inwestycjach, które mają zostać zrealizowane w najbliższym czasie oraz tych, które realizowane będą podczas kolejnych lat.

O planach inwestycyjnych na najbliższe miesiące oraz perspektywie tych, które z uwagi na priorytety będą musiały poczekać, na konferencji Chrobrego Głogów S.A informował prezydent miasta Głogowa Rafael Rokaszewicz. Zarówno obecny dyrektor Chrobrego Przemysław Bożek, jak i prezydent Rokaszewicz zapewniali, że ich celem jest dobro głogowskiego klubu.

Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz: Myślę, że wszystkim nam zależy na tym, aby klub się rozwijał, rósł w siłę i aby poziom, który został wyznaczony jakiś czas temu był przynajmniej utrzymany na takim samym poziomie. Chciałem serdecznie podziękować panu Przemkowi Bożkowi za to, co zrobił dla klubu do tej pory i jednocześnie nie wyobrażam sobie żeby, może już bardziej społecznie, nie angażował się w pracę klubu. Z tym ogromny doświadczeniem, wiedzą i pomysłami będzie tutaj pomocną osobą cały czas.

Chciałem powiedzieć, że mówiąc o Chrobrym Głogów mamy na uwadze oczywiście część sportową, ale także i część techniczną, czyli obiekt i zasoby. Przygotowany jest bardzo bogaty program inwestycyjny na kolejne lata i myślę, że sukcesywnie należy to wdrażać w życie. Mówię nie tylko o wcześniej prezentowanych wizjach spółki za kilkanaście lat, ale też o  stopniowym wdrażaniu kolejnych elementów i obiektów już teraz. Zagospodarowanie kolejnych placów musi stać się faktem, ponieważ z tej oferty korzystają niemal wszyscy mieszkańcy Głogowa i to należ rozwijać.

Prezydent miasta Głogowa zapewnił również, że myśli nie tylko o części technicznej Chrobrego Głogów S.A., ale chce wspierać także sportowy rozwój głogowskiego klubu.

R. Rokaszewicz: Oczywiście część sportowa musi byś wspierana finansowo i myślę, że poprzez sama fakt tego, że Zbyszek Prejs jest radnym miejskim też jest jasnym sygnałem, że pewna stabilizacja jeżeli chodzi o finanse publiczne z Gminy Miejskiej Głogów będzie bazą. Natomiast rozmowy ze sponsorami, w tym KGHM, z którym kontynuację rozpoczętych rozmów jasno tutaj deklaruję, również są już zaplanowane. Zależy nam, aby faktycznie i dzieci i młodzież, która tutaj trenuje, były bardzo mocno wsparte. Rozpoczną się rozmowy również z innymi sponsorami, aby wzmocnić  finansowo pierwszy zespół Chrobrego ze względu na część sportową, ale i techniczną.

O planach rozwoju części technicznej też miałem okazję już rozmawiać z prezesem i z panem dyrektorem. Przewidziana jest również modernizacja płyty stadionu, bo jak wiadomo, wiąże się to z pewnymi wymogami, jak ten, że płyta musi być podgrzewana. To wszystko plus kolejne projekty, które mają powstać w przyszłości – jak najbardziej jest deklaracja aby je realizować.

Na temat planów dotyczących obiektów sportowych, które ze względu na wymagania związane z 1. ligą oraz tych, które planowane są w dalszej kolejności, wypowiedział się także prezes głogowskiego klubu Janusz Kołtowski.

Prezes Chrobrego Głogów S.A. Janusz Kołtowski: Część rzeczy mamy już zaplanowane, m.in. przebudowę tego budynku, bo musimy mieć pewne pomieszczenia, których nie mamy na dzień dzisiejszy, a tego po prostu wymaga 1. liga i na to mamy wygospodarowane pieniądze z własnych funduszy. Natomiast mamy plany budowy salki fitness i wiele innych, które to plany przekazałem panu prezydentowi, a ten, jak zapewnił na początku, tę inicjatywę popiera, natomiast jaka będzie kolejność budowy tych obiektów – to się okaże.

Na pewno w tym roku zrobimy projekt płyty, ponieważ  jest taki wymóg, że od przyszłego roku, od sezonu 2016/17 musimy mieć płytę stadionu podgrzewaną. W związku z tym teraz zajmiemy się jej projektem, a samą budowę płyty możemy robić w miesiącach letnich. Najważniejsze, że jest deklaracja pana Prezydenta, że idziemy w tym kierunku, bo to jest związane z klubem, a jeśli  chodzi o całego Chrobrego S.A. to korty, fitness, sqash, ale to już systematycznie.

R. Rokaszewicz: Chciałem dopowiedzieć tylko, że za chwilę zaczynają się nabory na projekty unijne, bierzmy pod uwagę pieniądze zewnętrzne, nie tylko budżet Gminy Miejskiej Głogów. Tutaj też ogromne możliwości się pojawią, dlatego jeśli będzie możliwość zdobycia środków zewnętrznych, to pewne rzeczy będzie można przyśpieszyć. Na razie musimy patrzeć realnie. Te rzeczy, które są wymagane przepisami, trzeba zrobić w pierwszej kolejności i to nie są tanie rzeczy, a systematycznie będziemy poprawiać kolejne elementy bazy sportowej.

W najbliższym czasie będę spotykał się ze wszystkimi klubami radnych po to, żeby ustalić harmonogram działań jeżeli chodzi o inwestycje i cały budżet miasta, nie tylko na ten rok, ale i kolejne. Myślę, że tutaj większość radnych niezależnie od opcji będzie za tym, aby jeżeli logicznie poukładamy zakres działań inwestycyjnych, realizować systematycznie te działania. Bo z jednej strony musimy zrobić pewne inwestycje wynikające z realizacji misji sportowej spółki, a z drugiej strony musimy i chcemy przygotować obiekty sportowe dla mieszkańców Głogowa, którzy chcą po prostu korzystać ze sportu w sposób rekreacyjny. Myślę, że w ciągu tej kadencji, jeżeli chodzi o infrastrukturę sportową na terenach Chrobrego Głogów S.A. sporo powinno się zmienić.

Podczas ostatniej konferencji padły również zapewnienia odnośnie kontynuacji już podjętych przez klub i obecnego dyrektora projektów. Mowa o współpracy z Legią Warszawa, kontynuacji wsparcia dla Małej Akademii i podjętej, za kadencji byłego prezydenta Jana Zubowskiego, próby pozyskania środków z Polskiej Miedzi dla dzieci z Głogowa. Więcej na ten temat przeczytać można w naszych artykułach: Bożek o przyszłości Chrobrego Głogów S.A. i Zbigniew Prejs nowym dyrektorem Chrobrego Głogów S.A.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.