Prezydent i starosta razem w sprawie drugiego mostu

0
749
2015-01-14-Jarosław Dudkowiak-Rafael Rokaszewicz-Ewa Drozd@Warszawa

„Budowa drugiego mostu może zostać przeniesiona na listę podstawową, jeśli głogowianie skorzystają z prawa do wyrażenia swoich opinii biorąc udział w konsultacjach społecznych” – mówił wczoraj Zbigniew Rynasiewicz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju podczas spotkania ze starostą głogowskim i prezydentem Głogowa.

To, że drugi most w Głogowie jest potrzebny i musi powstać jest faktem oczywistym na szczeblu lokalnym, ale wciąż trzeba o tym przypominać w ministerstwie. Właśnie w tej sprawie spotkali się wczoraj w Warszawie, starosta głogowski Jarosław Dudkowiak, prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz i posłanka na Sejm RP Ewa Drozd z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Zbigniewem Rynasiewiczem. Inicjatorem wizyty była Ewa Drozd

„Jeszcze jako starosta byłem w ministerstwie by zabiegać o drugą przeprawę mostową i obwodnicę dla Głogowa. Jako prezydent jestem tu po raz pierwszy, ale jeśli będzie trzeba przyjadę wielokrotnie, bo chodzi o inwestycję ważną dla miasta i okolic, wartą 460 milionów złotych Dziś jesteśmy u ministra razem, a połączenie naszych samorządowych sił, zostało zauważone. Jak nam powiedział minister Rynasiewicz – to ewenement w skali kraju.” – mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Posłanka Ewa Drozd apeluje do głogowian o udział w konsultacjach, które jej zdaniem będą miały duże znaczenie –„Teraz mamy szansę spowodować by budowa mostu z listy rezerwowej została przeniesiona na listę podstawową. Trwają właśnie konsultacje społeczne  sprawie. Głogowianie mogą nam pomóc wypełniając specjalny formularz ze strony ministerstwa.”– mówi posłanka.

Z wypełnionym formularzem do Warszawy pojechał Jarosław Dudkowiak –„Przywiozłem taki wypełniony już wniosek, ale tych potrzeba znacznie więcej. Liczymy na wsparcie głogowian i mieszkańców ziemi głogowskiej. Wypełniajcie formularze i wysyłajcie je do ministerstwa” – apeluje starosta głogowski Jarosław Dudkowiak.

Przypomnijmy, że do 30 stycznia potrwają konsultacje społeczne projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Konsultacje są ważne dla mieszkańców naszego regionu, ponieważ budowa obwodnicy Głogowa została wpisana na rezerwową listę zadań inwestycyjnych w zakresie budowy obwodnic.

Mimo, że budowa obwodnicy dla Głogowa jest na drugim miejscu listy rezerwowej to jak zapewnia Zbigniew Rynasiewicz, to może się zmienić –„Inwestycja może zostać przeniesiona na listę podstawową, jeśli głogowianie skorzystają z prawa do wyrażenia swoich opinii biorąc udział w konsultacjach społecznych. Te konsultacje są szansą na zmianę dla tej inwestycji.” – mówi Zbigniew Rynasiewicz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

Formularz konsultacyjny może wypełnić zarówno instytucja jak i osoba fizyczna. Formularze można znaleźć na stronie ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, a także na stronie starostwa powiatowego. Sprawozdanie z przebiegu i wyników konsultacji zostanie zamieszczone na stronach internetowych Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Biuletynu Informacji Publicznej MIiR, w terminie 30 dni od dnia zakończenia konsultacji.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.