Policja radzi: „Można poprosić o kontrolę”

0
677
2014-06-30-kontrola autokarów głogowska policja-001

„Kontrola stanu technicznego autokarów oraz ich kierowców może pozwolić uniknąć wielu trudnych sytuacji takich jak kłopotów dojazdu na miejsce wypoczynku, a nawet wypadku” –przypominają policjanci. W okresie ferii głogowska policja będzie prowadzić wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek.

Od przyszłego poniedziałku uczniowie z województwa dolnośląskiego rozpoczynają zimowy wypoczynek. Ferie zimowe to okres zorganizowanych wyjazdów grup dzieci.

– „Z doświadczenia wiemy, że czas ten wiąże się także z licznymi prośbami rodziców, opiekunów, nauczycieli i przewoźników o policyjne kontrole autobusów, którymi przewożone są ich pociechy. Ważne aby z taką informacją dzwonić na policję odpowiednio wcześnie” – informuje oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, Bogdan Kaleta.

W przypadku wyjazdu autokaru z Głogowa, organizator wypoczynku lub rodzice dzieci mogą zasygnalizować ten fakt telefonicznie z wyprzedzeniem co najmniej 1-2 dniowym, dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego pod numer telefonu 076 7277231, 076 7277232 lub do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie – tel. 076 7277200.

Oficer prasowy przypomina, że odpowiednie wyprzedzenie czasowe jest niezbędne w związku z planowaniem pracy i służb.

Głogowscy policjanci w okresie zimowego wypoczynku będą także prowadzić działania pod nazwą„Bezpieczne Ferie”. Szczególną uwagą zostanie objęta młodzież, która pozostanie w domach i tutaj będzie wypoczywać. Kontrolowane będą miejsca gromadzenia się młodzieży, lokale, klatki schodowe, okolice marketów obiekty szkolne, miejsca zimowych zabaw.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.