Otwarte serca mieszkańców gminy Kotla

0
538
2015-01-13-WOŚP@Kotla

Kwotę blisko 7 tysięcy złotych zebrał sztab WOŚP w gminie Kotla. „Po raz kolejny nasi mieszkańcy okazali swoje otwarte serca i hojnie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy” – mówi wójt gminy Łukasz Horbatowski. 

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Także na terenie gminy Kotla zbiórka trwała od samego rana. W sumie na ulice wyszło 30 wolontariuszy.

Organizatorów  23.Finału WOŚP było kilku: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli, Urząd Gminy Kotla, Przedszkole Publiczne w Kotli, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego i Gimnazjum Gminne im. Zagłębia Miedziowego w Kotli. Szefem Sztabu była dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli, Iwona Adamczak.

Niedzielę rozpoczął Turniej Badmintona, który odbył się w sali Gimnazjum Gminnego im. Zagłębia Miedziowego w Kotli. Na zaproszenie Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego swoją obecnością wydarzenie zaszczyciła Justyna Podlasin – złota medalistka Reprezentacji Polski Olimpiad Specjalnych w Badmintonie. Towarzyski mecz rozegrali z medalistką Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski, Wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn oraz Wicestarosta Głogowski Wojciech Borecki.

Podczas trwania akcji WOŚP odbyły się prezentacje dzieci z sekcji teatralnej GOKiS, dzieci z Przedszkola Publicznego w Kotli, grup tanecznych GOKiS DISCO ROBACZKI, BAD GIRLS, dzieci ze świetlicy środowiskowej w Kulowie, grupy tanecznej „Dolnośląskie Stokrotki”, dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej w Kotli, sekcji wokalnej GOKiS i uczniów Gimnazjum Gminnego w Kotli.

Między poszczególnymi koncertami odbywała się licytacja orkiestrowych gadżetów i przedmiotów podarowanych przez darczyńców. W ten sposób uzyskano 1.490,00 zł.

Przez cały czas działał też kiermasz, z którego uzyskano kwotę prawie 450 złotych. Dużym powodzeniem cieszyły się też smakołyki w kawiarence, ciasta i hot-dogi. Z tego tytułu uzyskano ponad tysiąc złotych. Imprezę zakończyło tradycyjne Światełko do nieba.

Na terenie gminy Kotla zebrano łącznie 6.941,08 złotych; 2,01 €; 2,01 $; 0,50 NOK.

2015-01-13-WOŚP@Kotla

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.