Głogów: Nowe samochody i odnowiona Komenda

0
565
2015-01-13-samochody policyjne@Głogów

W poniedziałek, 12 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie miało miejsce uroczyste zakończenie procesu termomodernizacji budynku oraz przekazanie czterech nowych pojazdów służbowych. Remont oraz zakup nowego sprzętu został dofinansowany przez samorządy powiatu głogowskiego oraz Fundację Polska Miedź.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie nastąpiło uroczyste zakończenie procesu termomodernizacji budynku oraz przekazanie czterech nowych pojazdów służbowych.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi przedstawiciele władz samorządowych oraz posłanka na Sejm RP Ewa Drozd.

„To wydarzenie, na które czekaliśmy kilkadziesiąt lat” – tak o zakończonej termomodernizacji budynku mówił Komendant Powiatowy Policji w Głogowie, Krzysztof Sidorowicz.

W związku z termomodernizacją wymienione zostały okna i parapety. Odnowiona została też elewacja. Termomodernizacja budynku, w którym mieści się Komenda Powiatowa Policji rozpoczęła się w pierwszej połowie 2013 roku. Wtedy to zrealizowano prace głównie wewnątrz budynku: pomalowano pomieszczenia biurowe i odnowiono recepcję.

Budynek Komendy Powiatowej jest obiektem zabytkowym, dlatego jego modernizacja wymagała wielu uzgodnień konserwatorskich.

Inwestycja związana z termomodernizacją kosztowała 300 tysięcy złotych i była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Głogowie, które przekazało na ten cel 150 tysięcy złotych. Pozostała część to środki z policyjnego budżetu.

2015-01-13-komenda policji@Głogów

Spotkanie było też okazją do uroczystego przekazania nowych pojazdów policyjnych. Dwa nowe radiowozy oznakowane marki Kia Ceed rozpoczną służbę w ruchu drogowym.

„Pojazdy oznakowane trafią do policji drogowej jako kolejny element modyfikacji tej służby i poprawy bezpieczeństwa na drogach” – mówi Krzysztof Sidorowicz.

Pojazdy o wartości ponad 63 tysięcy złotych zostały zakupione w ramach programu partnerskiego. W połowie finansowane przez budżet państwa oraz przez Fundację Polska Miedź, Starostwo Powiatowe w Głogowie oraz samorządy Gmin: Jerzmanowa, Głogów, Kotla i Żukowice.

Policjanci służb kryminalnych otrzymali również dwa nowe nieoznakowane radiowozy marki Hyundai o wartości 41 tysięcy złotych, których zakup w połowie wsparł samorząd Gminy Miejskiej Głogów. Samochody po uroczystości natychmiast rozpoczęły służbę policyjną na ulicach i drogach powiatu głogowskiego.

Obecnie głogowscy policjanci dysponują 35 samochodami – „Średni przebieg tych samochodów to 140 tysięcy , więc tu jest potrzeba dalszego modernizowania i będziemy o to zabiegali” – zapowiada Komendant Policji.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.