Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wolontariuszy

0
511
2015-01-08-wypadek drogowy@Głogów

Do jutrzejszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowują się nie tylko wolontariusze, którzy jutro wyjdą z puszkami na ulice Głogowa,  ale także policjanci, którzy będą czuwać na ich bezpieczeństwem.

Przed nami XXIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze przygotowują się już do niedzielnej kwesty. „Naszą szczególną troską będzie to, aby wszyscy, zbierając datki mogli się czuć pewnie i bezpiecznie. Nad bezpieczeństwem czuwać będą policjanci w mundurach oraz patrole nieumundurowane.” mówi oficer prasowy z głogowskiej policji, Bogdan Kaleta.

Wszyscy policjanci, którzy w dniu 11 stycznia 2015 r. będą pełnić służbę na ulicach miasta i na terenie powiatu głogowskiego, szczególną uwagę i troskę będą kierować wobec młodych wolontariuszy i do nich głównie kierują kilka podstawowych rad:

Unikajcie miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy przejściowe, a po zmroku parki lub skwery.

Nie chodźcie sami, najlepiej zbierajcie datki w towarzystwie przyjaciół, kolegów.

W razie napadu nie starajcie się za wszelką cenę ratować skarbonki, pamiętając, że Wasze zdrowie jest najważniejsze. Starajcie się raczej zapamiętać jak najwięcej szczegółów z rysopisu sprawcy.

Podczas ucieczki sprawcy, głośno wzywajcie pomocy, jak najszybciej powiadomcie Policję o kradzieży. Zapamiętajcie drogę ucieczki sprawcy.

Jeżeli podejrzewacie kogoś o złe zamiary nie obawiajcie się skorzystać z pomocy osób dorosłych lub powiadomcie Policję.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo wolontariuszy powinni chodzić z kilkoma osobami – dopilnuj, aby obok Ciebie były, co najmniej dwie osoby. A jeżeli nie masz ukończonych 16 lat – musisz być pod opieką osoby dorosłej.

Jak wyglądać będzie wolontariusz XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?
Każdy z wolontariuszy musi posiadać identyfikator Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem wolontariusza, numerem ankiety, (ewentualnym imieniemi nazwiskiem opiekuna – w przypadku jeśli wolontariusz nie ma ukończonych 16 lat), adresem wolontariusza.

Identyfikator musi być wypisany czytelnie, także czytelne powinno być wklejone zdjęcie. Dodatkowo identyfikator musi mieć Fundacyjną serduszkową pieczątkę, hologram WOŚP i być zalaminowany. Najważniejsze jest jednak to, że identyfikator musi być noszony na widocznym miejscu.

Puszka wolontariusza musi być oklejona Fundacyjnymi banderolami. Nieodzownym atrybutem naszych wolontariuszy są orkiestrowe, serduszkowe naklejki.

Wolontariusze WOŚP nie chodzą do mieszkań, nie próbują przeciągać zbiórki na inne dni.

Te oraz inne rady usłyszeli wolontariusze podczas spotkań z policjantami przed niedzielnym finałem. Ulotkę przypominającą o podstawowych zasadach bezpieczeństwa otrzyma każdy wolontariusz wyruszający z puszką na ulice miasta.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.