Głogów: Brawurowe wyprzedzanie powodem kolizji

0
468
2015-01-08-wypadek drogowy@Głogów

O sporym szczęściu może mówić 37 – letni mieszkaniec Choszczna. Kierowane przez niego BMW, na skutek brawurowego manewru wyprzedzania, otarło się o ciężarówkę, a następnie uderzyło w nadjeżdżającego z przeciwka busa. W busa uderzyły kolejne cztery samochody. 37 – latek był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a o wysokości kary orzeknie sąd. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Wczoraj 8 stycznia, doszło do karambolu drogowego na ruchliwym skrzyżowaniu przy ulicy Sikorskiego i Jedności Robotniczej w Głogowie.

– „Kierujący samochodem BMW 37-latek, jadąc ulicą Sikorskiego, tuż przed skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną, postanowił nagle i niespodziewanie wyprzedzić jadący przed nim pojazd.To właśnie gwałtowna zmiana pasa ruchu i otarcie się BMW o znajdującą się na nim ciężarówkę, spowodowała, że kierowca tego auta stracił nad nim panowanie i uderzył w jadący z przeciwka pojazd.” – relacjonuje oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, Bogdan Kaleta.

Zderzenie doprowadziło do kolizji z następnymi pojazdami, znajdującymi się na tym pasie ruchu. W sumie doszło do uszkodzenia sześciu pojazdów.

Przez kilkadziesiąt minut przejazd przez skrzyżowanie był utrudniony. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Badanie wykazało, że kierowca BMW był trzeźwy. Policjanci zatrzymali 37 – latkowi prawo jazdy oraz skierowali do sądu wniosek o zabranie uprawnień do kierowania samochodem oraz ukaranie mężczyzny jako sprawcy kolizji.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.