Fight Exclusive Night już jutro!

0
414
2014-12-22 plakat: fen 5

Już jutro w Lubinie będzie mieć miejsce wielkie sportowe wydarzenie. W sobotni wieczór odbędzie się Fight Exclusive Night „Cuprum Heros”, podczas którego zmierzą się fihterzy z Polski i zagranicy. W gali z udziałem międzynarodowych zawodników nie zabraknie także reprezentantki z Głogowa – Patrycji Krawczyk.

Fight Exclusive Night to wyjątkowe wydarzenie, którego bazą są sztuki walki –MMA i K-1. Podczas gali odbywają się również dodatkowe formy rozrywki, jak: pokazy taneczne, karate, występy muzyczne, licytacje i inne. Gośćmi honorowymi ostatniej gali byli m.in.: Damian Janikowski – brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie w zapasach i znakomity polski pięściarz – Łukasz Janik. Przed kibicami i fanami sztuk walki kolejna, wyjątkowa noc.

Podczas FEN, która odbędzie się 10. stycznia na Hali Widowiskowo-Sportowej Regionalnego Centrum Sportu przy ul. Odrodzenia 28b w Lubinie, w formule MMA mieli zmierzyć się dwaj „najtwardsi z twardych” zawodników w kategorii półciężkiej w Polsce: Marcin Zontek (Jelenia Góra) i Maciej Browarski (Chorzów). Jednak z powodu kontuzji odniesiony w ostatniej walce występ Macieja Browarskiego z AKS Chorzów, okazał się niemożliwy. W związku z zaistniałą sytuacją z Marcinem Zontkiem zmierzy się białoruski zawodnik Mihail Bureshkin z klubu Juventa Grodno.

Bureshkin to 30-letnia zawodnik walczący zarówno w Kickboxingu jak i w MMA. Walczył na największych rosyjskich galach. Na koncie ma 4 zwycięstwa i 2 porażki. Białorusin jest silny, zdecydowany i nie ma nic do stracenia.

Marin Zontek to uczestnik Walki roku 2012 w rosyjskim MMA, podczas którego walczył o pas wagi ciężkiej organizacji M-1 Global z Sergeyem Kornevem. Pojedynek przeszedł do annałów rosyjskiego MMA, a rywal Polaka został tak rozbity, ze zakończył karierę. Sam Zontek okupił go dwuletnią przerwą i teraz wraca głodny zwycięstwa.

Walka, w której zmierzą się ze sobą Zontek i Bureshkin, to nie jedyna atrakcja zbliżającej się Nocy. Organizacja FEN przygotowała dla kibiców również kinckboxerski ”rarytas”, podczas którego do walki stanie aktualnie najlepszy polski zawodnik nie tylko w kategorii średniej, ale z dużym prawdopodobieństwem najlepszy bez podziału na kategorie – Paweł Biszczak oraz Janu Malkriado Cruz o pseudonimie ”Hannibal”, który również jest mistrzem wielu organizacji.

Kolejnym międzynarodowym pojedynkiem, będzie walka na zasadach K-1, w której zmierzą się dwaj zawodnicy wagi ciężkiej: Jakub Kozera z Gwardii Zielona Góra i Vilem Fenci z czeskiego klubu Lanna Gym z Pragi.

Kozera to wielokrotny mistrz Polskie w formule Full-contact i zdobywca Pucharu Świata w Kickboxingu oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2013 roku. Uchodzi za wielki talent, co potwiedzał na amatorskich arenach, a teraz chce podbić zawodową scenę Kinckboxingu nie tylko w Polsce.

Vilem Fenci to 25-letni zawodnik pochodzący z Czech, który na swoim koncie ma wiele amatorskich sukcesów, jak wicemistrzostwo Europy w Muay Thau IFMA z 2013 roku. Zdobywał także tytuły mistrza Czech. W swojej ostatniej zawodowej walce na gali GFC 29 przed czasem pokonał Antonina Ungermana.

Galę tradycyjnie ozdobi pojedynek kobiecy, na którym będzie można zobaczyć niesamowitą fighterkę z Głogowa – Patrycję Krawczyk. Patrycja jest medalistką Mistrzostw Polski, Europy i Świata jako WAKO i PZKB. Krawczyk zdobyła również Mistrzostwo Polski Pro Am K-1 2014. Reprezentantka Legionu Głogów zmierzy się z Aleksandrą Jursovą z Aplic Muay Thai Gym Praha.

Dużym zainteresowaniem cieszy się też zaplanowany na tę noc występ Bartosza Muszyńskiego z Armii Polkowice. Mistrz Polski w Kickboxingu to także człowiek zaangażowany w pracę z młodzieżą, prowadzący klub i będący wzorem do wielu młodych fighterów.

Gala FEN 5 odbędzie się 10, stycznia na Hali Widowiskowo-Sportowej Regionalnego Centrum Sportu przy ul. Odrodzenia 28b w Lubinie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.