Rusza przebudowa ulicy Bolesława Śmiałego

0
476
zdjęcie-2014-05-21-ulica-Bolesława-Śmiałego@Głogów-001

Dziś ruszyły prace związane z przebudową ulicy Bolesława Śmiałego na osiedlu Piastów Śląskich. Zakończenie budowy pierwszego etapu planowane jest pod koniec czerwca. W tym czasie droga będzie zamknięta. Od dziś obowiązuje nowa organizacja ruchu.

Umowa na wykonanie tego zadania została podpisana 24 listopada. Dziś rozpoczynają się prace związane z przebudową drogi, która przypomnijmy, w maju ubiegłego roku, roztopiła się pod wpływem wysokiej temperatury.

Samochody ugrzęzły wtedy w roztopionej na drodze smole. Uszkodzonych zostało kilkadziesiąt aut. Ulica została zamknięta i wysypana grysem kamiennym, który związał płynny asfalt, a następnie uwałowana. Jednak było to tylko doraźne rozwiązanie. Urzędnicy od razu przystąpili do prac nad projektem przebudowy drogi.

Warto dodać, że poprzedni wykonawca prac nie poniósł żadnej odpowiedzialności karnej za to co stało się z drogą. Musiał jedynie zapłacić koszty naprawy samochodów, które zostały uszkodzone w wyniku roztopienia się asfaltu.

Na remont drogi miasto zabezpieczyło w budżecie miejskim blisko 3 miliony złotych. Do przetargu stanęło 5 firm. Przy wyborze firmy zadecydowała najniższa cena. Jak informuje rzeczniczka prezydenta Głogowa, Marta Dytwińska-Gawrońska, zadanie zostało podzielone na dwa etapy – „Zakres prac I etapu obejmuje przebudowę drogi od Kazimierza Sprawiedliwego do ul. Folwarcznej, wymianę podbudowy i wszystkich warstw jezdni oraz krawężników.”

Zakończenie pierwszego etapu planowane jest do 30 czerwca tego roku. Koszt prac to 1.444 tysięcy złotych.

Zmiana organizacji ruchu

W związku  przebudową drogi od dziś wystąpią utrudnienia na odcinku ul. Bolesława Śmiałego od skrzyżowania z ul. Kazimierza Sprawiedliwego do ul. Folwarcznej.

– „Ten odcinek drogi zostanie wyłączony z ruchu w związku z rozpoczęciem prac związanych z przebudową ul. Bolesława Śmiałego” – informuje Marta Dytwińska-Gawrońska.

Dojazd do osiedla będzie się odbywać w ramach istniejącego układu komunikacyjnego przez ul. Folwarczną oraz przez nowe drogi na osiedlu łączące ul. Bolesława Śmiałego z ul. Henryka Głogowskiego.

Autobusy Komunikacji Miejskiej będą zawracać na skrzyżowaniu ul. Henryka Głogowskiego z ul. K. Sprawiedliwego, a dla pasażerów przystanek z B. Śmiałego zostanie przeniesiony na ul. Kazimierza Sprawiedliwego. Dla pasażerów jadących w kierunku Centrum zostanie uruchomiony przystanek na wysokości BRICOMARCHE, z którego odbywać się będzie odprawa zarówno komunikacji miejskiej jak i przewozów pracowniczych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.