Teraz to ona będzie odpowiadać na pytania

0
420
2014-07-21 Wieża ratuszowa kopuła (fot.P.Dudzicki)

Marta Dytwińska-Gawrońska, głogowska dziennikarka z osoby zadającej pytania przeszła na pozycję osoby, która teraz będzie musiała na nie odpowiadać. Została bowiem nowym rzecznikiem prezydenta Rafaela Rokaszewicza. Będzie także odpowiedzialna za organizację spotkań prezydenta z mieszkańcami Głogowa.

Prezydent Rafael Rokaszewicz ma już swojego rzecznika. Została nim dziennikarka lokalnej telewizji Master, Marta Dytwińska-Gawrońska. Rokaszewicz długo zwlekał z oficjalnym ogłoszeniem decyzji, co spowodowało wiele spekulacji na temat tego kto zostanie nowym rzecznikiem – „Nie jest tajemnicą, że będę chciał mieć blisko osobę, która prowadziła moją kampanię i bardzo dużo jej zawdzięczam. Tą osobą jest Adam Borysiewicz, którego umiejętności będę chciał wykorzystać w pracy twórczej, ale niekoniecznie jako rzecznika” – mówił tajemniczo prezydent Głogowa, podczas swojej pierwszej po wyborach, konferencji prasowej.

Marta Dytwińska-Gawrońska od 2 stycznia pełni funkcję doradcy prezydenta do spraw kontaktów społecznych. Oprócz funkcji rzecznika prezydenta będzie także odpowiadała za organizowanie spotkań prezydenta z mieszkańcami Głogowa. Rafael Rokaszewicz spotkania te zapowiadał już w dniu swojego zaprzysiężenia na prezydenta. Zamierza cyklicznie spotykać się z mieszkańcami wszystkich osiedli, aby poznać ich problemy, uwagi i spostrzeżenia.

Marta Dytwińska-Gawrońska przez ostatnie 8 lat pracowała jako dziennikarka lokalnej telewizji Master. Jak mówi decyzja o odejściu nie była łatwa – „Przede mną teraz nowe wyzwania i bardzo dużo pracy” – mówi nowa rzeczniczka prezydenta Głogowa.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.