Teatr Młodego Widza zaprasza na spektakl

0
669
2015-01-03 pakat: teatr młodego widza

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza wszystkie dzieci na pierwszy tegoroczny spektakl. Już w niedzielę, 4. stycznia najmłodsi widzowie będą mieli okazję zobaczyć ”Szydełkową Szopkę Babci Klary”.

Wraz z rozpoczęciem Nowego Roku Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na spektakl lalkowy. W ramach Teatru Młodego Widza dzieci będą miały okazję przenieść się w świąteczny, szydełkowy świat Babci Klary, która za pomocą włóczki i szydełka wyczarowała wszystkie postaci znane z tradycyjnej szopki. Jest Dzieciątko z Marią i Józefem, są Trzej Królowie, pasterze, zwierzęta i mnóstwo aniołów.

Aktorzy Wędrownego Teatru Lalek ”Małe Mi” ożywiają wszystkich bohaterów, za pomocą których opowiadają historię znaną od ponad dwóch tysięcy lat. Jasełkowe przedstawienie z oryginalnymi lalkami, ze wspólnie śpiewanymi kolędami, pomoże zatrzymać jeszcze na chwilę ten niezwykły okres minionych już świąt Bożego Narodzenia.

Małe Mi to wierny tradycji wędrownych opowiadaczy Autorski Teatr Lalek. Jego założycielką jest Sława Tarkowska, absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, dyplomowanej bajkoterapeutki.

Teatr w swoich spektaklach prezentuje różne formy animacji i żywego planu oraz bogatą scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną oraz śpiewaną na żywo. W swojej działalności współpracuje z wybitnymi artystami rozmaitych sztuk. Małe Mi realizuje również projekty społeczno-kulturalne. Jest otwarte na rozmaite okoliczności występów, które niejednokrotnie odbywały się na profesjonalnych scenach, w plenerach i miniaturowych salkach najdalszych zakamarków kraju.

Małe Mi swoje spektakle i warsztaty teatralne adresuje do dzieci od lat 3.

Przypomnijmy, że w ramach Teatru Młodego Widza w Głogowie odbyło się już wiele spektakli. Dotychczas dzieci miały okazję obejrzeć m.in. Bajkę o smoku Kubie, Ferdynanda Wspaniałego, czy Małą Syrenkę. Licznie przybywająca na kolejne spektakle publiczność pozwala stwierdzić, że przedstawienia kierowane do najmłodszej widowni to pomysł bardzo trafiony.

Spektakl pt. ”Szydełkowa Szopka Babci Klary” odbędzie się już jutro, 4. stycznia o godz. 12:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Bilety na spektakl dostępne są w cenie 10 zł/pojedynczy, 15 zł/rodzinny (dziecko + opiekun).

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.