Powiat Głogowski: Przychodnie POZ podpisały kontrakty z NFZ

0
576
2014-07-28 Starostwo Powiatowe (fot.P.Dudzicki) 04

Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Głogowie informuje, że wszystkie przychodnie realizujące świadczenia z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej podpisały kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Taka decyzja oznacza, że w Powiecie Głogowskim nie będzie problemu z funkcjonowaniem podstawowej opieki zdrowotnej.

Jak wynika z danych Narodowego Funduszu Zdrowia wszystkie przychodnie realizujące świadczenia z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej w Głogowie podpisały kontrakt z NFZ. Oznacza to, że w Głogowie oraz Powiecie Głogowskim nie będzie problemu z funkcjonowaniem opieki zdrowotnej i od 1. stycznia mieszkańcy naszego miasta będą mogli bez zakłóceń korzystać z usług medycznych POZ.

Podstawowa opieka zdrowotna jest powszechnym elementem systemu opieki zdrowotnej w Polsce. POZ to podmiot leczniczy, który sprawuje kompleksową opiekę nad osobami deklarującymi chęć korzystania z usług pracującego w niej lekarza rodzinnego lub innego lekarza z uprawnieniami do tworzenia aktywnej listy pacjentów.

Przychodnie POZ są niezależnymi firmami, jednak usługi przez nie świadczone są bezpłatne dla osób ubezpieczonych, gdy POZ ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia – taka sytuacja właśnie nastąpiła w Powiecie Głogowskim, w związku z czym wszyscy mieszkańcy naszego powiatu będą mogli bez zakłóceń korzystać z usług medycznych przychodni realizujących świadczenia z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.