Gmina Jerzmanowa zaprasza na koncert dobroczynny dla Oli Drozdowskiej

0
578
2015-01-02 plakat: koncert Ola Drozdowska

Kolejne dziecko potrzebuje pomocy. Gminę Jerzmanowa zamieszkuje 8-letnia Ola Drozdowska, która cierpi na nowotwór. Mieszkańcy oraz władze gminy po raz kolejny postanawiają przyjść z pomocą – tym razem organizują koncert dobroczynny.

Zaledwie tydzień temu pisaliśmy o inicjatywie, jaką podjęły władze gminy Jerzmanowa na rzecz chorych dziewczynek zamieszkujących gminę – Oli Drozdowskiej i Hani Szychowskiej. Przed świętami odbył się koncert charytatywny dla drugiej z nich, dziś zapraszamy na kolejne wydarzenie.

Tym razem w gminie Jerzmanowa odbędzie się koncert dobroczynny dla Oli Drozdowskiej – dziewczynka ma zaledwie 8 lat i zmaga się z nowotworem złośliwym. Ola wymaga kosztownego leczenia, którego jej najbliżsi nie są w stanie sfinansować. Z pomocą dziewczynce i jej rodzinie postanowili przyjść mieszkańcy Jerzmanowej.

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się koncert dobroczynny, podczas którego miejsce mieć będzie zbiórka pieniędzy na rzecz Oli. Podczas koncertu wystąpi zespół, w skład którego wchodzą:

  • Katarzyna Bogusz – śpiew
  • Robert Drężek – gitary
  • Łukasz Kluczniak – saksofon
  • Daniel Pomorski – trąbka
  • Krzystof Kmiecik – bas
  • Przemysław Paca – perkusja

Na koncert dobroczynny zapraszani są wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć chorą dziewczynkę i pomóc jej w wyjątkowo ciężkiej sytuacji. Koncert oraz specjalna kwesta na rzecz Oli odbędą się 4. stycznia o godz. 18:00 w Hali Sportowej w Jerzmanowej.

Przypomnijmy, że w gminie Jerzmanowa mieszka także 3-letnia Hania Szychowska, która również cierpi na nowotwór. Na rzecz Hani odbyła się impreza charytatywna, której pomysłodawcą był ludowy zespół „Brzegowiacy” z Brzegu Głogowskiego. Członkowie zespołu postanowili zorganizować koncert oraz kiermasz własnoręcznie wykonanych stroików i ozdób świątecznych, z których dochód przeznaczony został na rzecz małej Hani. Podczas imprezy została zorganizowana również licytacja, na którą cenne pamiątki przekazał m.in. tegoroczny Mistrz Świata w pływaniu – Radosław Kawęcki. Łącznie podczas Imprezy Charytatywnej udało się zebrać 21 415, 27 zł. Te pieniądze zostaną przekazane na leczenie małej Hani.

Warto wspomnieć również o tym, że nie tylko mieszkańcy gminy postanowili pomóc Oli i Hani. Wsparcie dla chorych dziewczynek okazały również władze gminy Jerzmanowa. Na przedświątecznym posiedzeniu radni postanowili, że swoje pierwsze, grudniowe diety, przekażą na rzecz właśnie Oli Drozdowskiej i Hani Szychowskiej. O inicjatywie i mobilizacji władz gminy Jerzmanowa przeczytać można tutaj.

Koncert dobroczynny dla 8-letniej Oli Drozdowskiej  odbędzie się 4. stycznia o godz. 18:00 w Hali Sportowej w Jerzmanowej.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.