Zbigniew Prejs nowym dyrektorem Chrobrego Głogów S.A.

0
554
2014-12-31 zdjęcie: Zbigniew Prejs

We wtorek 30. grudnia odbyła się Konferencja Prasowa Chrobrego Głogów S.A., na której władze miasta i spółki poinformowały o zmianie na stanowisku dyrektora Chrobrego. Jak poinformował prezydent Rafael Rokaszewicz od 1. lutego stanowisko dyrektora, które dotychczas pełnił Przemysław Bożek, obejmie Zbigniew Prejs.

Wtorkowa konferencja prasowa dotyczyła zmian, jakie w najbliższym czasie nastąpią w klubie. Wraz z początkiem nowego roku stanowisko dyrektora Chrobrego Głogów S.A. opuszcza Przemysław Bożek. Od 1. lutego obecnego dyrektora zastąpi radny miejski – Zbigniew Prejs.

Prezydent miasta Głogowa Rafael Rokaszewicz: Od 1. lutego pan Przemysław Bożek odchodzi z klubu. Pana Bożka zastąpi pan Zbigniew Prejs. Zmiana ta będzie płynna, myślę, że obie strony doskonale się rozumieją. Aby jednak zachować płynność w realizacji wielu bardzo ważnych zadań, miejsce to zajmie pan Zbigniew Prejs, który jest radnym miejskim związanym z szeroko pojętym sportem w Głogowie od wielu lat.

Pan Przemysław Bożek jest osobą bardzo zasłużoną dla klubu i nie wyobrażam sobie, żeby nie był dalej związany z klubem, dlatego bardzo liczę na współpracę, bo tak naprawdę chyba wszystkim nam zależy na tym, aby klub się rozwijał, rósł w siłę i aby poziom, który został wyznaczony jakiś czas temu był przynajmniej utrzymany na takim samym poziomie. Jednocześnie chciałbym serdecznie podziękować panu Przemkowi za to co zrobił dla klubu do tej pory.

Obecny dyrektor Chrobrego Przemysław Bożek: Dla mnie Chrobry Głogów to nie praca, to pasja, z którą jestem związany 38 lat. Uważam, że skoro jakąś ważną sferę własnego życia traktuje się jak pasję, to nie może być ona ani kartą przetargową, ani ambicjami i uznałem, że dla czystości sprawy, a także dlatego, żeby i pierwsza drużyna i trener Mamrot mieli spokojną głowę, trzeba się zachować po męsku i taką też decyzję podjąć.

Uważam, że Chrobry trafia w dobre ręce. Jestem po rozmowie z prezydentem Rokaszewiczem i wiem, że przed Chrobrym dobre lata, dlatego też taka decyzja.

W pracy jestem do końca stycznia i ten miesiąc wykorzystamy z panem Zbigniewem na to, żeby pewne obowiązki przekazywać. Swojej wiedzy nie zamierzam zamknąć w głowie i wyjść z klubu, tylko przekazać panu Zbigniewowi. Uważam, że tego wymaga i Chrobry, ale i moje osobiste podejście do życia. Władze miasta się zmieniły, dlatego też nie mam z tym najmniejszego problemu. Prezydent Rokaszewicz daje swojego zaufanego człowieka, mi zależy na dobru spółki Chrobry Głogów S.A., więc tą wiedzę postaram się w jak najlepszy sposób przekazać.

Korzystając z okazji chciałem jeszcze powiedzieć, że miałem okazję rozmawiać w cztery oczy z prezydentem Rokaszewiczem i padła jasna i wyraźna deklaracja, że Chrobry Głogów zmierzał w ostatnich latach w dobrym kierunku i ten kierunek będzie dalej utrzymywany. Pan Prezydent wyraźnie stwierdził, że chce Chrobrego Głogów wspierać, chce wspierać Akademię Piłki Nożnej, a o to nam wszystkim chodzi, także ja o przyszłość Chrobrego jestem spokojny.

Nie mam zamiaru kończyć mojej pasji z Chrobrym Głogów, tylko wspierać Chrobrego przynajmniej gardłem na trybunach co udowodniłem na derbach w Lubinie – zapewniał na konferencji Przemysław Bożek.

Przyszły dyrektor Chrobrego Głogów S.A. Zbigniew Prejs: Podjęta decyzja również dla mnie była zaskoczeniem, ale jak powiedział pan Prezydent i pan Przemek wszystko odbyło się to na spokojnie. Mam nadzieję, że uda nam się, aby to przejście było bardzo płynne. Jestem świadomy, że przypadająca mi funkcja jest dla głogowian szczególna, a sam Chrobry jest dla mieszkańców miasta czymś więcej niż poczucie sportu, a w związku z tym na moje barki spadną duże zadania, ale jestem pewny, że sobie poradzę. Mając ponad 30-letnie doświadczenie w sporcie, mając zapewnienia pana Przemka, że wszystkie informacje jakie mi teraz przekazuje i w trakcie, kiedy nie będzie już pracownikiem Chrobrego, pomogą mi w tej nowej roli.

Na pewno wypracuję swoją koncepcję klubu, bo każda zmiana wiąże się z tym, że każdy wchodzi ze swoim pomysłem, wdraża się w obecną sytuację i w perspektywie danego mu czasu chce zrealizować postawione sobie zadania i tak też będzie w moim przypadku.

Prezes spółki Janusz Kołtowski: Chciałem podziękować panu Przemkowi za współpracę, za to, że przyczynił się do rozwoju Chrobrego jako spółki i przede wszystkim klubu sportowego, bo w większości w kwestii organizacyjnej jest to jego zasługa, że zostaliśmy w pierwszej lidze. Jeśli chodzi o nowego pana dyrektora, to myślę, że będzie nam się tak dobrze współpracowało jak z panem Przemkiem i również będziemy w pierwszej lidze, a nawet będziemy się starali wypracować jeszcze więcej.

Więcej informacji na temat przyszłości klubu, planowanych transferów i inwestycji już wkrótce na TutajGLOGOW.pl

fot. chrobry-glogow.pl

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.