Komunikacja Miejska: Nocne kursy do końca marca

0
455
zdjęcie-2014-05-06-nowe autobusy-w-komunikacji-miejskiej@Głogów-01

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Głogowie podjął decyzję o przedłużeniu funkcjonowania nocnej linii autobusowej. Korzystać z nocnych kursów linii ,,61” będzie można w piątki i soboty w godzinach nocnych do 31. marca 2015 roku.

Od sierpnia bieżącego roku głogowianie korzystają z nocnych kursów linii ”61”. O wprowadzenie nocnych autobusów od dawna postulowała Młodzieżowa Rada Miasta i w wakacje 2014 roku plan wszedł w życie.

W pierwszą noc z przejazdów komunikacji miejskiej skorzystało 30 osób. Biorąc pod uwagę porę, wynik wydaje się przekładać na spore zainteresowanie wśród mieszkańców Głogowa.  Należy jednak dodać, że była to noc weekendowa z piątku na sobotę i zapewne to właśnie ta oraz kolejna noc będą tymi w tygodniu, podczas których zapotrzebowanie na nocne kursy komunikacji miejskiej będzie największe.

Początkowo nocna linia autobusowa została uruchomiona pilotażowo na okres trzech miesięcy. Jak poinformowała nas Anna Bryl, Kierownik Działu Przewozów Pasażerskich w okresie tych trzech miesięcy, w czasie jednego kursu podróżowało średnio 13 osób.

Kolejną decyzją Zarządu Komunikacji Miejskiej było przedłużenie funkcjonowania linii nr„61” do końca bieżącego roku.

Następna decyzja o przedłużeniu funkcjonowania kursów wieczornych właśnie została podjęta. Na prośbę wnioskodawcy Zarząd przedłuża funkcjonowanie linii „61” do 31. marca 2015 roku. Autobusy wieczorne tak jak dotychczas kursować będą w piątki i soboty w godzinach nocnych.

Przypomnijmy, że o wprowadzenie nocnych autobusów postulowała Młodzieżowa Rada Miasta. Już w styczniu ubiegłego roku członkowie Rady spotkali się z prezydentem Janem Zubowskim, wnioskując o dodatkowe połączenia. Młodzież chciała uruchomienia nocnych kursów tylko w weekendy w godzinach od 23.00 do 5.00, które obejmowałyby strategiczne punkty poszczególnych osiedli takich, jak: Piastów, Kopernik czy Hutnik i oczywiście tereny bliskie Starego Miasta oraz Śródmieścia.

Poniżej przedstawiamy godziny odjazdów z przystanku początkowego przy ul.H.Brodatego:
piątki godz. 23:15, 00:15, 01:15;
soboty godz. 23:03, 00:05, 01:05.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.