Głogowska policja apeluje o przezorność i ostrożność w czasie świąt

0
404
2013-12-23-Swieta-Bozego-Narodzenia@Glogow-4d09fe5681894_o

Święta Bożego Narodzenia już za kilkadziesiąt godzin. W tym wyjątkowym czasie warto jednak pamiętać o kilku kwestiach. Wyjeżdżając na  święta i odwiedzając rodziny pamiętajmy o ostrożności i przezorności – apeluje Komenda Powiatowej Policji w Głogowie.

Święta to czas, który najchętniej spędzamy w gronie rodziny i bliskich nam osób. Wyjeżdżając i odwiedzając bliskie nam osoby, pamiętajmy o kilku sprawach:

  • wyjeżdżając na dłużej oddajmy nasze mieszkania pod dozór zaufanych sąsiadów. W innych przypadkach koniecznie zamknijmy okna, a drzwi wejściowe na wszystkie posiadane zamki,
  • odpocznijmy, nie jedźmy bezpośrednio po powrocie z pracy – szczególnie ze zmiany nocnej,
  • w czasie jazdy stosujmy krótkie odpoczynki, przewietrzmy samochód, na miejsca postoju wybierajmy uczęszczane parkingi.
  • pamiętajmy, nawet przespana noc nie gwarantuje “spalenia” alkoholu wypitego poprzedniego dnia,
  • zachowajmy bezpieczną prędkość, należyty odstęp od pojazdu poprzedzającego i szczególną ostrożność przy wyprzedzaniu, gdyż są to główne przyczyny wypadków i kolizji.

W okresie świąt policja odnotowuje większe zainteresowanie złodziei samochodami na rejestracjach zagranicznych lub z innych części kraju. Głogowska policja apeluje: nie ufajmy do końca zabezpieczeniom w samochodach i namawiajmy odwiedzające nas osoby, szczególnie gdy są to obcokrajowcy, do pozostawienia samochodu na parkingu strzeżonym lub na terenie ogrodzonej posesji.

Warto pamiętać również o tym, aby nie zostawiać w pojazdach przedmiotów wartościowych takich, jak nawigacja GPS lub rzeczy drogich, rzucających się w oczy. Jeżeli istnieje taka możliwość, to zabierzmy na noc radioodtwarzacz do domu.

Policja przypomina, że jeśli mamy podejrzenia, że zostało popełnione lub może zostać popełnione przestępstwo, nie wahajmy się zadzwonić na policję, np. na nr 997, być może uda się zapobiec nieszczęściu.

Pamiętajmy również o tym, że w czasie świąt ruch na drogach jest wzmożony, a najmniej odpowiedni w tym momencie jest pośpiech, a co za tym idzie szybsza, często niebezpieczna jazda.

W imieniu własnym i głogowskich policjantów życzymy bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.