Fight Exclusive Night już w styczniu

0
497
2014-12-22 plakat: fen 5

Zbliża się wielkie sportowe wydarzenie. Już na początku 2015 roku w Lubinie odbędzie się Fight Exclusive Night 5 ”Cuprum Heros”. Organizacja FEN prezentuje pierwsze zestawienie na nadchodzącą galę, podczas której zmierzą się najtwardsi z twardych.

Fight Exclusive Night to wyjątkowe wydarzenie, którego bazą są sztuki walki –MMA i K-1. Podczas gali odbywają się również dodatkowe formy rozrywki, jak: pokazy taneczne, karate, występy muzyczne, licytacje i inne. Gośćmi honorowymi ostatniej gali byli m.in.: Damian Janikowski – brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie w zapasach i znakomity polski pięściarz – Łukasz Janik. Przed kibicami i fanami sztuk walki kolejna, wyjątkowa noc.

Podczas FEN, która odbędzie się 10. stycznia na Hali Widowiskowo-Sportowej Regionalnego Centrum Sportu przy ul. Odrodzenia 28b w Lubinie w formule MMA zmierzą się dwaj ”Najtwardsi z twardych” zawodników w kategorii półciężkiej w Polsce: Marcin Zontek (Jelenia Góra) i Maciej Browarski (Chorzów). W tym śląskim pojedynku wielu twardzieli upatruje walkę roku polskiego MMA. Czy tak też będzie? Tego dowiemy się już za kilkanaście dni.

Marin Zontek to uczestnik Walki oku 2012 w rosyjskim MMA, podczas którego walczył o pas wagi ciężkiej organizacji M-1 Global z Sergeyem Kornevem. Pojedynek przeszedł do annałów rosyjskiego MMA, a rywal Polaka został tak rozbity, ze zakończył karierę. Sam Zontek okupił go dwuletnią przerwą i teraz wraca głodny zwycięstwa.

Maciej Browarski to nowa gwiazda bałkańskiej organizacji Final Fight Championship. Dwie spektakularne wygrane nad ósmym w Europie Jasonie Jonesie i ostatnia nad gwiazdą UFC Alessio Sakarą – wywindowały Browarskiego wysoko w notowaniach rankingów wagi półciężkiej w Europie.

Obaj zawodnicy darzą się szacunkiem. Nie ma tu złej krwi, a jedynie uznanie dla wzajemnych dokonań. Fighterzy wiedzą z kim mają do czynienia i wierzą, że wygra lepszy, a pokonany zasłuży na szacunek za Wielką Walkę, bo niewątpliwie na taką czekają kibice.

Walka, w której zmierzą się ze sobą Zontek i Browarski, to nie jedyna atrakcja zbliżającej się Nocy. Organizacja FEN przygotowała dla kibiców również kinckboxerski ”rarytas”, podczas którego do walki stanie aktualnie najlepszy polski zawodnik nie tylko w kategorii średniej, ale z dużym prawdopodobieństwiem najlepszy bez podziału na kategorie – Paweł Biszczak oraz Janu Malkriado Cruz o pseudownimie ”Hannibal”, który również jest mistrzem wielu organizacji.

Galę tradycyjnie ozdobi pojedynek kobiecy, na którym będzie można zobaczyć niesamowitą fighterkę z Głogowa – Patrycję Krawczyk. Na decyzję z kim podczas Nocy zmierzy się głogowianka, wciąż czekamy. Wiadomo jednak, że będzie to zawodniczka z Czech, Niemiec lub Białorusi.

Dużym zainteresowaniem cieszy się też zaplanowany na tę noc występ Bartosza Muszyńskiego z Armii Polkowice. Mistrz Polski w Kickboxingu to także człowiek zaangażowany w pracę z młodzieżą, prowadzący klub i będący wzorem do wielu młodych fighterów.

Nie wszystkie zestawienia zostały ogłoszone i np. te międzynarodowe zostaną podane do publicznej wiadomości już wkrótce.

Gala FEN 5 odbędzie się 10, stycznia na Hali Widowiskowo-Sportowej Regionalnego Centrum Sportu przy ul. Odrodzenia 28b w Lubinie. Bilety na to sportowe wydarzenie dostępne są w sprzedaży na stronie www.eventim.pl oraz w punktach stacjonarnych: Saturn, EMPiK, Media Expert i Media Markt.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.