MOK: Julia Sawicka świątecznie już dziś

0
1012
2014-12-20 plakat: Julia Sawicka koncert

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie serdecznie zaprasza mieszkańców naszego miasta na koncert kolędowy. Już dzisiejszego wieczoru na głogowskiej scenie pojawi się Julia Sawicka ze swoim nowym, świątecznym projektem.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia powstał wyjątkowy album. JULIA SAWICKA PROJECT „KOLĘDY” to wyjątkowy projekt muzyczny, który w swoim repertuarze łączy kolędy wykonane w języku polskim i ukraińskim – takiej świątecznej propozycji na naszym rynku muzycznym jeszcze nie było.

Płyta jest niezwykle różnorodna, dzięki czemu każda z słuchających jej osób powinna znaleźć na niej momenty, do których szczególnie będzie chciała wracać w te magiczne dni. Kolędy zostały wykonane w różnorodnych stylach: jazzowo zabrzmią utwory takie, jak „Mizerna cicha”, „Cicha noc”, „Lulajże, Jezuniu”, „Oj maluśki, maluśki”. Na Bliski Wschód przeniesie nas „Szczedryk” i „Przybieżeli do Betlejem”, natomiast w klimaty country muzycznie będzie można udać się za sprawą kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Na płcie nie brakuje również tradycyjnych ludowych brzmień w „Nowa radist stała” i „Gdy Pan Jezus we drzwi puka”.

W nagraniu albumu wzięli udział wyjątkowi, doświadczeni, pochodzący z różnych krajów muzycy: Julia Sawicka (wokal, fortepian), Roman Chraniuk (kontrabas), Klaudius Kovac (fortepian), Marcin Jahr (perkusja), Tomasz Ślotała (gitary), Grzegorz Grocholski (trąbka), Hans Peter Salentin (trąbka, flugehorn), Piotr Baron (saksofon sopranowy, saksofon tenorowy, klarnet basowy, pocket clarinet, clarduk), Tomasz „Ragaboy” Osiecki (dirluba, sitar), Dumitru Harea (fletnia pana), Andrij Melnyk (akordeon) i Malwina Paszek (lira korbowa).

Słuchając płyty „Kolędy” można udać się w muzyczną podróż przez chrześcijańską tradycję świąteczną. Muzyczna przygoda nawiązuje również do bardziej odległych kultur, przeprowadzając przez rozmaite nastroje i emocje. Producenci płyty zadbali nie tylko o ucztę dla naszych uszu. W świąteczny czas, oprócz melodii, przenosi nas także wydobywający się z wnętrza opakowania płyty zapach domowych pierników, który wspaniale komponuje się z zamieszczonym w książeczce przepisem na ten wypiek. Tak dopieszczony produkt może stanowić fantastyczny pomysł na prezent dla najbliższych lub samego siebie.

Przed zakupem tak niezwykłej płyty, warto wybrać się jednak na koncert, podczas którego będzie można wysłuchać polskich i ukraińskich kolęd w wykonaniu Julii Sawickiej i towarzyszących jej muzyków. Możliwość usłyszenia na żywo tak wyjątkowo zaaranżowanych powszechnie znanych melodii, może stanowić naprawdę niecodzienne przeżycie.

Koncert JULIA SAWICKA PROJECT „KOLĘDY” odbędzie się 20. grudnia o godz. 19:00 w sali widowiskowej MOK. wstęp wolny.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.