Poznamy zwycięzców tegorocznej edycji MRF

0
556
mrf plakat

Przed nami kulminacja jednej z największych imprez rockowych w kraju. Głogowski Mayday Rock Festival odbywa się już po raz osiemnasty, a już w najbliższy weekend odbędzie się Wielki Finał tegorocznej edycji głogowskiego Festivalu.

Kolejny rok z rzędu w Głogowie odbywa się cykliczna impreza muzyczna, która organizowana jest w Młodzieżowym Centrum Kultury – Mayday Rock Festival. W tym roku ma miejsce już XVIII edycja MRF. Festiwal po raz pierwszy odbył się w 1993 roku, od 1995 zyskał charakter międzynarodowy. Festiwal odbywał się rokrocznie do roku 1999, po tym czasie nastąpiła długa przerwa. MRF reaktywowano w roku 2004 i trwa on do dziś.

Tegoroczna edycja Mayday Rock Festival rozpoczęła się jeszcze w październiku i zakończy w najbliższy weekend. Podczas tych kilku miesięcy rockowego grania, na głogowskiej scenie wystąpili muzycy z całego kraju – zarówno ci, którzy swoją karierę dopiero rozpoczynają, jak i doświadczeni rock&roll’owcy grywający na największych scenach w Polsce, nierzadko i zagranicą.

W piątkowy wieczór (19. grudnia) odbędzie się Koncert Finałowy tegorocznej edycji Mayday Rock Festival.

Podczas finału na głogowskiej scenie wystąpią:

  • Eleanor Gray – Poznań – I nominacja JURY i nominacja PUBLICZNOŚCI do Koncertu Finałowego (I Koncert Eliminacyjny)
  • Giflof – Katowice – II nominacja JURY do Koncertu Finałowego (I Koncert Eliminacyjny)
  • Maggoth – Pabianice – nominacja Publiczności do Koncertu Finałowego (II Koncert Eliminacyjny)
  • Mechanism – Gdańsk – nominacja Jury do Koncertu Finałowego (II Koncert Eliminacyjny)
  • Clon – Wrocław – nominacja Publiczności do Koncertu Finałowego (III Koncert Eliminacyjny)
  • Omni Modo – Poznań – nominacja JURY do Koncertu Finałowego (III Koncert Eliminacyjny)
  • As Night Falls – Katowice – nominacja Publiczności do Koncertu Finałowego (IV Koncert Eliminacyjny)
  • Von Kossel – Wrocław – nominacja JURY do Koncertu Finałowego (IV Koncert Eliminacyjny)

Eleanor Gray pochodzi z Poznania, swój początek datuje na rok 2012. Obrany kierunek, którego zespół nie chce definiować, zaowocował mieszanką kilku stylów muzyki gitarowej. Eleanor Gray to połączenie doświadczenia i obycia z młodością i polotem, co w efekcie na koncertach daje nietuzinkową mieszankę luzu, spokoju i szczerości płynącej od muzyków.

GifLof powstał w Tychach 2010 roku z inicjatywy Łukasza Kosickiego i Błażeja Banasia. Obecnie formację tworzy pięciu muzyków pochodzących z Tychów i Katowic. Jak sami określają grają muzykę będącą mieszanką rocka i folku, przeplatając to nieraz poezją. Niektóre z utworów GifLof można zaliczyć do poezji śpiewanej, z uwagi na fakt, iż grupa często sięga po wiersze autorstwa Kazimierza Przerwy-Tetmajeta, Juliana Tuwima, Cypriana Kamila Norwida.

Maggoth powstał w 2002 roku w Pabianicach. Kapela od razu wzięła się za komponowanie własnego materiału i rozpoczęła przygodę z koncertowaniemAktualnie MAGGOTH zakończył nagrywanie najnowszego materiału, EP-ki zawierającej cztery premierowe numery. Niektóre z nich można już było usłyszeć na koncertach.

Mechanism jest progresywnym zespołem rockowym z Gdańska. Od 2009 roku z powodzeniem występuje na licznych festiwalach i lokalnych koncertach. 22 kwietnia 2012 zespół wydał limitowaną edycję debiutanckiego singla “Prize for Every Sin”, zawierającego wybór 3 stylistycznie różnych utworów.

Clon to zespół, który  łączy przyjaźń, pasję i dobrą zabawę. Czyste metalcore’owe dźwięki opakowane są w emocje grupy, która opisuje je za pomocą tekstów. W swoich projektach zespół podąża ścieżkami metalcore’owymi i hardcorowymi, ale jak sami przyznają „w każdym z nas drzemie ogromna dawka rock&roll’owej zabawy”. Zespół Clon pochodzi z Wrocławia, powstał w październiku 2002 roku. Na swoim koncie ma ponad 100 zagranych koncertów. W 2013 oku ukazała się debiutancka płyta zespołu „Buntownik”.

 Omni Modo to grupa oscylująca wokół rocka, funky i rapu. Ich debiut sceniczny miał miejsce 25. listopada 2012 i właśnie tę datę zespół uznaje za oficjalne rozpoczęcie swojej działalności. Pomimo krótkiego stażu, na koncie zespołu znajduje się wiele wygranych festiwali i wyróżnień, jak np.: Thanks Jimi Festival 2013 – nagroda główna, SLOT Art Festival – nagroda główna czy Rockowisko 2013 – nagroda główna. Obecnie oprócz działalności koncertowej zespół przygotowuje materiał na debiutancką płytę.

As Night Falls to grupa, którą w 2010 roku postanowili stworzyć gitarzysta Paweł Dylewski i wokalistka Ania Achtelik. Po chwili poszukiwań do grupy dołączył Łukasz Hatłas grający na basie, perkusją zajął się Darek Markiewicz. Miejsce przy klawiszach zajął Łukasz Siwy. Od początku celem grupy było tworzenie muzyki niebanalnej, a jednocześnie dostępnej dla szerszej, nie tylko metalowej, publiczności. ANF to grupa, która zagrała wiele koncertów, brała udział w ogólnopolskim festiwalu Aria Night i w wielu innych, ważnych w muzycznym świecie wydarzeń.

Von Kossel to wrocławski zespół istniejący od 2006 roku, grający muzykę z gatunku stronger i heavy rocka. Skład grupy tworzą: Bartek Glanc – wokal, Jakub Mercik – bas, Irek Poniedziałek – gitara, Rafał Skrzypiński – gitara, Sebastian Mokwa – perskusja.

Koncert Finałowy XVIII edycji MRF odbędzie się w piątek 19. grudnia w MCK Mayday o godz. 19:00. Koszt biletu to 15 zł/osoba.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.