Pomogą Hani i Jasiowi

0
548
2014-12-18 plakat: Hania i Jaś

Coraz częściej świąteczny czas nie przypomina spokojnej refleksji w gronie najbliższych, a zabieganie, pośpiech i koncentrację na jak najlepszym przygotowaniu świątecznej oprawy i suto zastawionego stołu. Warto jednak w tym około świątecznym pędzie przystanąć na moment i zastanowić się nad kwestiami naprawdę istotnymi, jak najbliżsi, którzy są wokół nas, nad zdrowiem, z którym nie jest tak najgorzej, bo niestety nie każdy ma tyle szczęścia.

W naszym regionie mieszka mała dziewczynka. Hania Szychowska cierpi na chorobę nowotworową, która wymaga bardzo kosztownego leczenia. Z pomocą dziewczynce postanowił przyjść zespół Brzegowiacy z Brzegu Głogowskiego, który serdecznie zaprasza na inicjatywy związane z możliwością pomocy chorej Hani.

Wszystkie osoby, które zechciałyby pomóc Hani Szychowskiej, członkowie zespołu Brzegowiacy serdecznie zapraszają na IMPREZĘ CHARYTATYWNĄ, która odbędzie się w niedzielę, 21. grudnia o godz. 16:00 w Świetlicy Wiejskiej w Brzegu Głogowskim.  Podczas spotkania odbędzie się kiermasz stroików i ozdób świątecznych wykonanych przez członków zespołu oraz mieszkańców gminy.

Spotkanie przy kawie i słodkim poczęstunku umili montaż poetycko-muzyczny w wykonaniu Izabeli Matuszewskiej i Pawła Żyły. Na zakończenie spotkania będzie można wysłuchać kolęd i pastorałek, które dla zgromadzonych gości wykona zespół ludowy „Brzegowiacy”, który nastroi wszystkich na zbliżający się wielkimi krokami świąteczny czas.

Jak informuje sołtys Żukowic i jednocześnie członek zespołu Julian Kobiałko – środki uzyskane ze sprzedaży stroików i ozdób świątecznych wykonanych przez zespół,  Brzegowiacy przekażą na konto Hani, na jej dalsze leczenie.

Nie tylko Hania jest ciężko chorym dzieckiem, które potrzebuje pomocy. Ciężki los spotkał również małego Jasia Walosa, który mieszka w Głogowie. Mieszkańcy naszego miasta oraz wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość wystartować w XII Noworocznym Marszobiegu NIE JESTEŚ SAM. W pierwszy dzień Nowego roku na głogowskim Rynku wystartują wszyscy ci, którzy nie są obojętni na potrzeby innych. W tym roku uczestnicy Noworocznego Marszobiegu tradycyjnie już dostarczą żywność, która trafi do najbardziej potrzebujących, ale to nie jedyna pomoc jaką tego dnia będzie można ofiarować.

Podczas Noworocznego Marszobiegu będzie można wesprzeć także Jasia Walosa – chłopca, który urodził się bez kości piszczelowych. Jedyną szansą na to, że Jaś będzie chodził jest bardzo kosztowna operacja w USA. Podczas Marszobiegu odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Jasia.

Już dziś organizatorzy Noworocznego Marszobiegu zapraszają do wpłat na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, pod opieką której znajduje się mały Jaś. Osoby zainteresowane pomocą proszone są o dokonywanie wpłat na konto:

Fundacja Dzcieciom „Zdążyć z pomocą”

ul. Łomiańska 5 ,

01-685 Warszawa

NIP: 111-14-28-385

KRS 0000037904 Bank BPH S.A.

15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

w tytule: 21660 – Walos Jan

Serdecznie zachęcamy do udziału w inicjatywach, których celem jest pomoc dla Hani i Jasia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.