Najładniejsza głogowska szopka zostanie wybrana już dziś!

0
456
2014-11-26 zdjęcie: szopka

Już dziś, 17. grudnia odbędzie się rozstrzygnięcie XV Głogowskiego Festiwalu Szopek. Konkurs zorganizowany został przez Klub Batalionowy i Akcję Katolicką w Głogowie, a najpiękniejsze ze zgłoszonych prac obejrzeć będzie można już dziś w Klubie Batalionowym.

Głogowski Festiwal Szopek organizowany jest już po raz piętnasty i rokrocznie cieszy się dużym powodzeniem wśród głogowian. Festiwal adresowany jest zarówno do przedszkolaków, młodzieży szkolnej, jak i osób dorosłych.

Wspólne wykonywanie szopki może stanowić świetną formą spędzenia czasu z rodziną, czy okazją do opowiadania w przedszkolu, szkole, domu legend i historii związanych ze Świętem Bożego Narodzenia. Okazję do wspólnych, radosnych chwil spędzonych podczas wykonywania stajni betlejemskiej mieli uczestnicy Głogowskiego Festiwalu Szopek.

Osoby, które postanowiły wziąć udział w konkursie mogły zgłaszać prace wykonane indywidualnie lub przy pomocy innych osób.

Prace zgłoszone na Festiwal oceniane będą w następujących kategoriach wiekowych:
– Przedszkola,
– Szkoły Podstawowe,
– Gimnazja,
– Kategoria otwarta (powyżej 16 lat),
– Kategoria „ozdoba choinkowa” (bez podziału na kategorie, choć wiek autora bierze się po uwagę przy ocenie).

Nagrodą główną dla szopki, która zwycięży XV edycję Głogowskiego Festiwalu Szopek jest Złota Gwiazda Betlejemska. Pierwsze nagrody otrzymają również zwycięzcy w poszczególnych kategoriach. Umieszczenie w szopce elementów głogowskich także będzie nagradzane, ponadto jury przyzna wyróżnienia – ich ilość uzależniona będzie od poziomu prac. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17. grudnia 2014 o godz. 17:00 w Klubie Batalionowym. Wystawa szopek zgłoszonych do XV Głogowskiego Festiwalu Szopek trwać będzie od 18. grudnia 2014 do 17 stycznia 2015 roku.

Ważnym kryterium, które należało spełnić, aby praca mogła wziąć udział w konkursie mówiło o tym, że szopka zgłoszona do Festiwalu nie może wcześniej brać udziału w innych konkursach i wystawach. Kolejnym warunkiem, które należało spełnić była samodzielność wykonanej pracy – organizatorzy nie dopuszczali wstawiania do szopek niewykonanych własnoręcznie, gotowych figurek ludzi i zwierząt.

W Głogowskim Festiwalu Szopek oprócz tych tytułowych, można było również zgłosić Ozdobę Choinkową, która brała udział w oddzielnej, specjalnej kategorii konkursu. W tej kategorii organizatorzy wymagali, aby zgłoszona praca nawiązywała do tradycji ludowych oraz miała odpowiedni format.

Trzy z wytypowanych prac, za zgodą ich właścicieli, przekazane zostaną na cele charytatywne. Uczestnicy Festiwalu swoje prace osobiście odbiorą po zakończeniu wystawy, nie później niż do 15 lutego 2014 – po tym terminie prace staną się własnością organizatorów.

Rozstrzygnięcie Głogowskiego Festiwalu Szopek nastąpi dziś, 17. grudnia 2014 o godz. 17:00 w Klubie Batalionowym przy ul. Wojska Polskiego 58 w Głogowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.