Zostań wolontariuszem XXIII Finału WOŚP!

0
477
2014-12-04 logo: wośp

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza wszystkie chętne osoby do wolontariatu przy XXIII Finale Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy!

Już za niespełna miesiąc odbędzie się największa charytatywna zbiórka pieniędzy w Europie! Dokładnie 11. stycznia 2015 roku odbędzie się 23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Chcesz zostać wolontariuszem WOŚP? Nic prostszego!

Osoba zainteresowana kandydaturą na wolontariusza 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sztabie w MOK Głogów, musi najpóźniej do dnia 16. grudnia 2014 r. dostarczyć wypełniony kwestionariusz i przesłać drogą elektroniczną swoje zdjęcie ( nie mniejsze niż 800 x 800 pikseli, portretowe – legitymacyjne) na adres mok.karolina.wojcik@gmail.com z dopiskiem w tytule wiadomości: zdjęcie imię i nazwisko wolontariusza XXIII Finał WOŚP

Kwestionariusze kandydata na Wolontariusza WOŚP dostępne są w Biurze Obsługi Klienta MOK. Ilość ograniczona.

W dniach 17 i 18. grudnia, w godz. 14:00 – 16:o0 w pokoju 52 I piętro należy osobiście podpisać kwestionariusz wolontariusza. Osoby nieletnie muszą w tych dniach przyjść z opiekunem, który podpisze zgodę na udział Wolontariusza w zbiórce.

Zbiórka odbywa się podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz zbiórki pieniędzy do puszek, na terenie całej Polski odbywa się szereg imprez kulturalnych, tj. koncerty muzyczne, z których dochód przeznaczany jest na cele Fundacji oraz inne wydarzenia organizowane w ramach finału, jak np. różne imprezy kulturalne i sportowe.

W roku 2015 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Wielka Orkiestra  Świątecznej Pomocy to fundacja charytatywna, której podstawowym celem zgodnie ze statutem jest: ”działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”. Najbardziej znaną formą działalności fundacji jest organizowana już od 23 lat ogólnopolska zbiórka pieniędzy dla chorych osób.

Prezesem fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest Jerzy Owsiak – polski dziennikarz radiowy, telewizyjny, showman, a przede wszystkim działacz charytatywny i społeczny. Owsiak jest głównym pomysłodawcą i realizatorem corocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która obecnie jest jedną z największych akcji charytatywnych w Europie. W ciągu ponad 20 lat istnienia WOŚP podczas Finałów zebrano ponad 500 milionów złotych, które przeznaczono głównie na rzecz medycyny dziecięcej, dzięki czemu sprzęt oferowany przez fundację trafił do wielu szpitali w całej Polsce oraz przyczynił się do uratowania zdrowia i życia wielu dzieci, a także osób dorosłych.

Jerzy Owsiak jest również pomysłodawcą i organizatorem największego festiwalu open-air w Europie – Przystanku Woodstock, który w Polsce organizowany jest od 1995 roku.

Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki pieniędzy dla WOŚP na terenie naszego miasta!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.