Zostań wolontariuszem XXIII Finału WOŚP!

0
356
2014-12-04 logo: wośp

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza wszystkie chętne osoby do wolontariatu przy XXIII Finale Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy!

Już za niespełna miesiąc odbędzie się największa charytatywna zbiórka pieniędzy w Europie! Dokładnie 11. stycznia 2015 roku odbędzie się 23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Chcesz zostać wolontariuszem WOŚP? Nic prostszego!

Osoba zainteresowana kandydaturą na wolontariusza 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sztabie w MOK Głogów, musi najpóźniej do dnia 16. grudnia 2014 r. dostarczyć wypełniony kwestionariusz i przesłać drogą elektroniczną swoje zdjęcie ( nie mniejsze niż 800 x 800 pikseli, portretowe – legitymacyjne) na adres mok.karolina.wojcik@gmail.com z dopiskiem w tytule wiadomości: zdjęcie imię i nazwisko wolontariusza XXIII Finał WOŚP

Kwestionariusze kandydata na Wolontariusza WOŚP dostępne są w Biurze Obsługi Klienta MOK. Ilość ograniczona.

W dniach 17 i 18. grudnia, w godz. 14:00 – 16:o0 w pokoju 52 I piętro należy osobiście podpisać kwestionariusz wolontariusza. Osoby nieletnie muszą w tych dniach przyjść z opiekunem, który podpisze zgodę na udział Wolontariusza w zbiórce.

Zbiórka odbywa się podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz zbiórki pieniędzy do puszek, na terenie całej Polski odbywa się szereg imprez kulturalnych, tj. koncerty muzyczne, z których dochód przeznaczany jest na cele Fundacji oraz inne wydarzenia organizowane w ramach finału, jak np. różne imprezy kulturalne i sportowe.

W roku 2015 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Wielka Orkiestra  Świątecznej Pomocy to fundacja charytatywna, której podstawowym celem zgodnie ze statutem jest: ”działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”. Najbardziej znaną formą działalności fundacji jest organizowana już od 23 lat ogólnopolska zbiórka pieniędzy dla chorych osób.

Prezesem fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest Jerzy Owsiak – polski dziennikarz radiowy, telewizyjny, showman, a przede wszystkim działacz charytatywny i społeczny. Owsiak jest głównym pomysłodawcą i realizatorem corocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która obecnie jest jedną z największych akcji charytatywnych w Europie. W ciągu ponad 20 lat istnienia WOŚP podczas Finałów zebrano ponad 500 milionów złotych, które przeznaczono głównie na rzecz medycyny dziecięcej, dzięki czemu sprzęt oferowany przez fundację trafił do wielu szpitali w całej Polsce oraz przyczynił się do uratowania zdrowia i życia wielu dzieci, a także osób dorosłych.

Jerzy Owsiak jest również pomysłodawcą i organizatorem największego festiwalu open-air w Europie – Przystanku Woodstock, który w Polsce organizowany jest od 1995 roku.

Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki pieniędzy dla WOŚP na terenie naszego miasta!