Pociąg PKP Intercity wraca do Głogowa

0
672
2014-07-28 Dworzec PKP peron (fot.P.Dudzicki) 08

W najbliższą niedzielę, 14 grudnia po raz kolejny w tym roku zmianie ulegnie rozkład jazdy pociągów. Tym razem zmiany wprowadzone w nowym rozkładzie mogą ucieszyć głogowian. Pociąg spółki PKP Intercity TLK „Sztygar” relacji Zielona Góra – Lublin będzie kursował przez Głogów w obie strony codziennie, a nie jak obecnie – dwa razy w tygodniu.

W związku ze zbliżającym się terminem wprowadzenia ogólnopolskiego nowego rozkładu jazdy Polskich Kolei Państwowych, czeka nas sporo zmian. Także na Dolnym Śląsku.

Dla głogowian ważną informacją jest z pewnością to, że od najbliższej niedzieli, 14 grudnia uruchomiony zostanie pociąg TLK „Sztygar” relacji Zielona Góra – Lublin i Lublin – Zielona Góra, między innymi przez Wrocław Gł., Opole Gł., Katowice, Kielce, Radom, Nałęczów.

Przypomnijmy, 9 marca zniknął z rozkładu jazdy Ślązak, który przez kilkadziesiąt lat kursował na linii Zielona Góra – Przemyśl. Powodem tej decyzji była bardzo niska frekwencja podróżnych. Z analiz przeprowadzonych zostały przez PKP Intercity wynikało, że z pociągu przeciętnie korzysta ok. 20 – 40 osób.

W tej sprawie natychmiast zainterweniował ówczesny prezydent Jan Zubowski, który wysłał pismo do władz PKP Intercity. Sprawa zainteresował się także Wolny Związek Zawodowy „Sierpień 80” – „W imieniu Komisji Krajowej WZZ “Sierpień 80” skierowałem wówczas także odpowiednie pisma do spółki PKP Intercity. Powrót bezpośredniego pociągu łączącego Głogów gł. z południowymi i wschodnimi rejonami Polski to efekt działań podjętych przez Wolny Związek Zawodowy ”Sierpień 80” – mówi Patryk Kosela,  rzecznik prasowy Krajowej Komisji WZZ “Solidarność 80

W konsekwencji od 15 czerwca zaczął kursować na tym odcinku dwa razy w tygodniu nocny pociąg TLK „Uznam” relacji Przemyśl – Szczecin/Świnoujście,  który kursował tylko w poniedziałki i soboty do Przemyśla, a w piątki i niedzielę z Przemyśla. Tylko w okresie wakacji kursy pociągów na tej trasie odbywały się codziennie.

Nowy rozkład jazdy pociągów będzie obowiązywał od 14 grudnia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.