MAH: Uroczyste zakończenie wystawy „Wydrukowano w Głogowie ” już dziś

0
694

Już dziś, 12. grudnia odbędzie się finisaż wystawy „Wydrukowano w Głogowie. Trzysta lat głogowskiego drukarstwa” autorstwa Renaty Matysiak, którą to wystawę docenił Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Wystawę znajdującą się w głogowskim Muzeum Archeologiczno–Historycznym można zwiedzać jeszcze tylko do niedzieli.

„Wydrukowano w Głogowie. 300 lat głogowskiego drukarstwa” to niezwykłe przedsięwzięcie. Ekspozycja została dofinansowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co pozwoliło na jej realizację z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań multimedialnych. Twórcom udało się zgromadzić i w ciekawy sposób zaprezentować zabytki sztuki drukarskiej od wieku XVII po wiek XX. Są wśród nich wydawnictwa, które mogą stanowić nie lada gratkę dla wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta.

Przed nami ostatnie dni, podczas których można zwiedzić  wystawę „Wydrukowano w Głogowie. 300 lat głogowskiego drukarstwa” autorstwa Renaty MatysiakUroczyste zakończenie wystawy zaplanowaliśmy na dziś, 12 grudnia o godz. 16:00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Zarówno tych, którzy już zdążyli obejrzeć wystawę, jak i tych, dla których będzie to pierwszy kontakt z tą ekspozycją – zachęca autorka wystawy.

2014-09-18 Wernisaż Wydrukowano w Głogowie @MAH (fot.P.Dudzicki) 28

Głogowską wystawę docenili Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Na stronie Instytutu pojawiła się informacja o wystawie „Wydrukowano w Głogowie. 300 lat głogowskiego drukarstwa”. Głogowskie muzeum zaprezentowane zostało wśród innych beneficjentów programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: www.nimoz.pl/pl/dzialalnosc/programy/beneficjenci/wydrukowano-w-glogowie-300-lat-glogowskiego-drukarstwa .

Dodatkową atrakcją, która znajduje się w zbiorze udostępnionej zwiedzającym ekspozycji są także wydane w Głogowie poematy Johanna Heermanna, poety i pisarza urodzonego w niedalekiej Rudnej. Ciekawym elementem wystawy z pewnością jest także pierwsze czasopismo wydanie w Głogowie w latach sześćdziesiątych XVIII wieku.

Jestem przekonana, że każdy znajdzie na tej wystawie coś dla siebie. Jest ona bowiem tak pomyślana, by była ciekawa zarówno dla dzieci, które pierwszy raz odwiedzają muzeum, jak i dla dorosłych, którzy interesują się historią miasta i regionu – twierdzi Renata Matysiak.

2014-09-18 Wernisaż Wydrukowano w Głogowie @MAH (fot.P.Dudzicki) 24

Wystawa „Wydrukowano w Głogowie. 300 lat głogowskiego drukarstwa”  dofinansowana została kwotą 100 tysięcy złotych w ramach programu –„Dziedzictwo kulturowe. Priorytet II – Wspieranie działań muzealnych”. Dzięki ministerialnemu wsparciu wystawę można było zwiedzać za darmo. Pozyskane środki pozwoliły również na wydanie obszernego katalogu. Z wystawą związana była także interesująca i również darmowa oferta edukacyjna, która cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Drukarską ekspozycja oglądać można jeszcze do niedzieli, 14. grudnia. Natomiast już dziś, 12. grudnia o godzinie 16:00 odbędzie się jej uroczyste zakończenie.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.