II edycja „Handball Land” dobiegła końca

0
485
2014-12-12 zdjęcie: handball land

W miniony wtorek, 9. grudnia w Jerzmanowej odbyło się ostatnie już tegoroczne spotkanie w ramach „Handball land” małej ligi piłki ręcznej. Do turnieju przystąpiło 8 zespołów z okolicznych szkół, spośród których wyłoniono zwycięzcę oraz najlepszych zawodników Turnieju.

W październiku ruszyła II edycja „Handball Land” Małej Ligi Piłki Ręcznej. W każdym z siedmiu rozegranych turniejów wzięło udział do 10 zespołów składających się z chłopców urodzonych w roku 2003/04/. W Małej Lidze zmierzyli się ze sobą uczniowie Szkół Podstawowych Gminy Miejskiej Głogów i Powiatu Głogowskiego. Pierwszy turniej rozegrany został 8. października w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie.

Mała Liga Piłki Ręcznej wystartowała już po raz drugi. Tym razem turniej „Handball Land” rozegrany został w Jerzmanowej, gdzie do rozgrywek przystąpiło aż osiem zespołów. Podczas turnieju przypadającego na dzień 20. listopada, do drużyn biorących udział w Małej Lidze dołączyła Szkoła Podstawowa z Przedmościa – jest to piąta szkoła powiatu, która bierze udział w turnieju.

Rozgrywane mecze cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno ze strony uczestników, jak i kibiców. Również poziom prezentowanej przez młodych sportowców gry jest na coraz wyższym poziomie.

Do wtorkowego turnieju zaproszono zespoły ze szkół: SP 2, SP 10, SP 12, SP Kotla, SP Jerzmanowa, SP Białołęka, SP Jaczów i SP Przedmoście.

Zespoły biorące udział w Turnieju podzielone zostały na dwie grupy. Do grupy A trafiły zespoły: SP 2, SP Jaczów, SP 12, SP Białołęka, natomiast w grupie B znaleźli się zawodnicy z: SP Kotla, SP Przedmoście, SP 10, SP Jerzmanowa.

W pierwszym starciu zmierzyły się drużyny z SP 10 i SP Kotli, lepszą okazała się ”dziesiątka”, pokonujący rywala aż 12:3. W kolejnym meczu SP Jaczów podejmowało SP 2 – 1:12, następnie do remisu 1:1 doprowadziły SP Jerzmanowa z SP Przedmościem. W kolejnym starciu SP Białołęka podejmowała ”dwunastkę’, która pokonała uczniów z Białołęki 0:6. W następnym spotkaniu walczyły SP Jerzmanowa z SP 10 – lepsza okazała się ta druga, pokonując przeciwnika 2:13. SP Białołęka przegrała 1:7 z SP 2, a SP Kotla pokonała Przedmoście 6:4. W kolejnym Starciu SP Jaczów zmierzył się z SP 12 i przegrał 0:8, a SP 10 rozgromiło SP Przedmoście aż 14:1. SP 2 wygrało 5:3 z SP 12, natomiast SP Kotla zremisowała z Jerzmanową 5:5. W ostatnim starciu SP Jaczów podejmowało zawodników z Białołęki – 2:4.

 • W meczu o VII miejsce zmierzył się ekipy z SP Jaczów i SP Przedmoście –4:2
 • O V miejsce walczyły SP Jerzmanowa z SP Białołęką – 5:5
 • Do walki o podium stanęły drużyny SP Kotli i SP 12 2:12
 • W finał spotkały się drużyny  SP 2 i SP 10 – 4:11

Klasyfikacja końcowa wygląda następująco:

 • 1 miejsce    SP 10
 • 2 miejsce     SP 2
 • 3 miejsce     SP 12
 • 4 miejsce     SP Kotla
 • 5 miejsce     SP Jerzmanowa
 • 5 miejsce     SP Białołęka
 • 7miejsce      SP Jaczów
 • 8 miejsce     SP Przedmoście

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Piotr Chruściel z SP 2. Tytuł najlepszego Strzelca Turnieju trafił do Mateusza Wiatrzyka z SP 12, natomiast Najlepszym Bramkarzem Turnieju okazał się Artur Janiewicz z SP 10.

Rozegrane w miniony wtorek spotkania były ostatnimi w tym roku. Zawodnicy dali z siebie wszystko, a teraz czeka ich zasłużona przerwa świąteczna i ferie. „Handball land” mała liga piłki ręcznej ponownie startuje już w lutym 2015 roku. Pierwsze noworoczne spotkania rozegrane zostaną w Kotli.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.