Złodziej z Holandii w rękach głogowskich policjantów

0
339
2014-12-09-zatrzymany za kradzież samochodu@Głogów

25-latek na stałe mieszkający w Polsce został zatrzymany przez głogowskich policjantów. Policjanci odzyskali skradziony przez niego w Holandii samochód VW Bora. Mężczyzna jest również podejrzany o kradzież laptopa, tabletu, telefonu komórkowego i innych przedmiotów. W Polsce był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

25 – latek pracował w Holandii i mieszkał u swojej znajomej, z którą znał się od dzieciństwa i która wynajmowała mu pokój. Jednak na skutek nieporozumień między nimi, mężczyzna pod koniec listopada, nie pytając o zgodę, zabrał kluczyki i dokumenty samochodu swojej znajomej i pojechał nim do Polski. Jego wyjazd oznaczał również zniknięcie z mieszkania laptopa, tabletu, telefonu komórkowego, mini wieży, a nawet gry zręcznościowej.

Kobieta zawiadomiła o kradzieży samochodu i pozostałych rzeczy holenderską policję. Podobne zawiadomienie w Polsce złożyła matka znajomej 25-latka, która jest właścicielem samochodu VW Bora.

„Głogowscy policjanci, którzy od kilku miesięcy poszukiwali 25-latka za ukrywanie się i uchylanie od odbycia kary ponad dwóch lat pozbawienia wolności, zatrzymali mężczyznę w dniu 8 grudnia. Podejrzany próbował uciekać i ukrył się w zsypie. Policjanci odzyskali skradziony samochód oraz kluczyki, których mężczyzna próbował się pozbyć w trakcie ucieczki. Niestety brak jest skradzionych przedmiotów.”– informuje Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu za to dodatkowo kara pozbawienia wolności do lat 10. Do więzienia trafi niemal natychmiast, aby odbyć karę, której do tej pory unikał.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.