MRF: Kat & Roman Kostrzewski w Głogowie!

0
560
mrf plakat

Legendarny zespół Kat i Roman Kostrzewski zagrają w Głogowie podczas XVIII edycji Mayday RockFestival. Thrash-metalowa grupa przyjedzie do naszego miasta 20. grudnia, a jej występ poprzedzą wykonania laureatów publiczności i jury wyłonionych podczas tegorocznej edycji Festivalu.

XVIII edycja Mayday Rock Festival powoli dobiega końca. Przed nami jeszcze dwa koncerty, które niewątpliwie dostarczą wiele emocji zgromadzonej w MCK Mayday publiczności. 19. grudnia odbędzie się Finał tegorocznej edycji MRF, natomiast dzień później 20. grudnia, na głogowskiej scenie usłyszymy laureatów publiczności i jury, a także legendę polskiego heavy i trash metalu – Kat & Roman Kostrzewski.

KAT powstał na przełomie 1979 i 1980 roku w Katowicach z inicjatywy Piotra Luczyka i perkusisty Irenuesza Lotha, natomiast Roman Kostrzewski dołączył do grupy w 1981 roku. Zespół jest uznawany za jednego z prekursorów rodzimego heavy oraz thrash metalu i obok zespołów Turbo i TSA należy do tak zwanej “Wielkiej Trójcy Polskiego Metalu”. W klasycznym składzie KAT wydał osiem płyt z czego największy sukces odniosły takie krążki jak “…Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach”,“Bastard” czy “Ballady”.

W swojej historii KAT występował z największymi gwiazdami metalowej sceny: w 1987 roku zespół z Katowic dwukrotnie zagrał przed Metallicą w swoim rodzinnym mieście. W 1995 roku grupa wystąpiła w Zabrzu poprzedzając koncert zespołu Motorhead, natomiast siedem lat później, w 2002 roku, muzycy Kata supportowali Iron Maiden podczas Mystic Festival we Wrocławiu.

W 2004 roku, podczas nagrywania płyty “Mind Cannibals”, doszło do rozłamu w zespole i lider formacji, Piotr Luczyk, usunął z niej Romana Kostrzewskiego, który znając swoją wartość i wierność publiczności postanowił kontynuować działalność i wraz z Ireneuszem Lothem zaczął występować i tworzyć pod nazwą Kat & Roman Kostrzewski. Pierwsza płyta pojawiła się jednak dopiero w 2007 roku: fani dostali od muzyków koncertową płytę DVD, na której zostały zarejestrowane koncerty z Katowic, Krakowa i Warszawy. W pełni debiutancki materiał Kata i Romana Kostrzewskiego ukazał się dopiero w 2011 roku na płycie “Biało-Czarna”, która od razu wskoczyła na czwarte miejsce listy OliS.

W tym roku zespół Romana Kostrzewskiego wydał kolejną płytę, zatytułowaną “Buk-Akustycznie”. Krążek ten znalazł się na czołowych miejscach listy producentów muzycznych OLiS. To druga płyta, po “Biało-czarnej”, która została wydana po rozpadzie zespołu z 2004 roku.

Zespół słynie z dynamicznych koncertów (podczas których na scenie swój charakterystyczny taniec prezentuje Kostrzewski) i kontrowersyjnych tekstów, które krytycznie opisują otaczającą nas rzeczywistość.

Koncert Laureatów XVIII MRF Kat & Roman Kostrzewski odbędzie się 20. grudnia o godz. 19:00 w MCK Mayday. Bilety dostępne są w cenie 30 zł / osoba.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.