Kolejne udane warsztaty świąteczne w MAH

0
663
2014-12-06 Warsztaty tworzenia ozdób choinkowych @MAH (fot.P.Dudzicki)

W miniony weekend w głogowskim Muzeum Archeologiczno–Historycznym odbyły się warsztaty pt. „Zrób sobie łańcuch”. Zajęcia zorganizowano zarówno w sobotę, jak i niedzielę a łącznie wzięło w nich udział blisko sto osób.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, z tej okazji Muzeum Archeologiczno–Historyczne postanowiło zaprosić mieszkańców Głogowa na warsztaty, podczas których tworzyli oni tradycyjne ozdoby choinkowe.

Świąteczne warsztaty stały się już tradycją w głogowskim muzeum. Zarówno przed Bożym Narodzeniem, jak i Wielkanocą, do MAH zapraszane są dzieci, ale i całe rodziny, które podczas zajęć w muzeum uczą się przygotowywania tradycyjnych ozdób choinkowych. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta i tak było również w tym roku. Tym razem spotkania z bożonarodzeniową tradycją odbyły się zarówno w sobotę, jak i niedzielę.

W sobotę do głogowskiego Muzeum Archeologiczno–Historycznego zaproszone zostały grupy zorganizowane. W warsztatach wzięły więc udział dzieci z głogowskiego Domu Dziecka oraz dzieci ze świetlic środowiskowych. Natomiast w niedzielę do Muzeum zawitały rodziny.

2014-12-06 Warsztaty tworzenia ozdób choinkowych @MAH (fot.P.Dudzicki)

Podczas warsztatów, które przeprowadzane zostały pod okiem pracowników muzeum, uczestnicy tworzyli ozdoby z papieru oraz tzw. ”światy” z… opłatków. Przy okazji warsztatów można było także obejrzeć fotografie przedstawiające zabytkowe ozdoby choinkowe znajdujące się w zbiorach muzeum.

Nowością w tym roku było konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy wykonany z papieru – Niestety, mimo wcześniejszych zgłoszeń, w szranki stanęła tylko jedna, za to wielopokoleniowa rodzina. Łańcuch, który wspólnie wykonała, mierzył cztery i pół metra – mówią organizatorzy warsztatów.

Zachęcamy do obejrzenia naszej fotorelacji z sobotnich warsztatów.

Przypominamy, że w głogowskim Muzeum Archeologiczno–Historycznym jeszcze tylko przez 4 dni można zwiedzać wystawę  „Wydrukowano w Głogowie. Trzysta lat głogowskiego drukarstwa” . Dzięki dofinansowaniu ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wstęp na wystawę jest bezpłatny. Autorką wystawy jest pani Renata Matysiak, o której na swojej stronie internetowej informuje Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Głogowskie muzeum zaprezentowane zostało wśród innych beneficjentów programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawę „Wydrukowano w Głogowie. Trzysta lat głogowskiego drukarstwa” można zwiedzać do 14. grudnia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.