Głogowska Szkoła Muzyczna zaprasza na koncert fletowy

0
538
2014-12-09 zdjęcie: flute oclock

Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Liszta w Głogowie zaprasza na wyjątkowy koncert. Już dziś o godz. 17:00 na głogowskiej scenie zabrzmi wyjątkowy duet Flute O’clock, który zgromadzoną w publiczność uraczy koncertem fletowym.

Już dziś, o godz. 17:00 w głogowskiej Szkole Muzycznej usłyszeć będzie można duet fletowy Flute O’clock. Zespół obecnie tworzą Ewa Liebchen i Rafał Jędrzejewski. W swojej twórczości muzycy wykorzystują pełne instrumentarium: od fletu basowego, przez altowy aż po flet piccolo prezentując tym samym szeroką paletę barw, efektów i brzmień, które pozwalają odkryć ten instrument na nowo.

Duet Flute O’clock jest ewenementem na polskim rynku muzycznym. Muzycy grają ze sobą już od blisko 10 lat i specjalizują się w wykonywaniu muzyki współczesnej. Zespół powstał w 2002 roku z inicjatywy Ewy Liebchen i Karoliny Balińskiej – absolwentek Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fletu. Obecny skład zespołu to ewa Liebchen i Rafał Jędrzejewski.

Wyjątkowa twórczość zespołu została doceniona na licznych międzynarodowych konkursach muzycznych w kategoriach zespołów kameralnych, a także programów stypendialnych i grantów, w tym dwukrotnie Programu Stypendialnego MKiDN ”Młoda Polska”.

Flute O’clock silnie angażuje się zarówno w sam rozwój jak i promocję polskiej muzyki wykonywanej na flecie. Duet współpracuje m.in. z Dariuszem Przybylskim, Tomaszem Jakubem Opałką, Wojciechem Ziemowitem Zychem Tomaszem Prasqualem, Sławomirem Kupczaiem, Jakubem Polaczykiem czy Dominikiem Karskim. Flute O’clock jako jedyny w swoim repertuarze posiada również unikatowy recital obejmujący dzieła współczesnych kompozytorów z Japonii.

W maju 2014 nakładem wydawnictwa DUX ukazała się pierwsza płyta zespołu. Album otrzymał wyróżnienie miesięcznika Hi-Fi i Muzyka dla Płyty Roku 2010, a także został nominowany do nagrody Fryderyk 2011 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

Koncert duetu fletowego Flute O’clock odbędzie się już dziś, 9. grudnia o godz. 17:00 w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Przed koncertem artyści poprowadzą prezentację i warsztaty dla uczniów i nauczycieli szkoły, których tematem będzie ”Flet poprzeczny – nowe techniki gry i inne aspekty współczesnego języka wykonawczego”. Początek  warsztatów o godz. 14:00.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.