Głogów: Skusił go kolejowy złom

0
470
2014-02-04-zatrzymani-za-kradzież-przez głogowską-policję@Głogów-001

92 wstawek hamulcowych oraz wieszaki resorów wagonów kolejowych próbował sprzedać na złom 26-letni mieszkaniec Głogowa. Został zatrzymany w momencie ważenia złomu w skupie. Kolejowym złomem zainteresowali się funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy przekazali ujętego mężczyznę policjantom. Firma kolejowa wyceniła swoje straty na kwotę ponad 1. 700 złotych. Zatrzymany mężczyzna okazał się pracownikiem jednej z firm transportowych z branży kolejowej.

Do zatrzymania doszło w dniu 4 grudnia. 26 – latek jest pracownikiem jednej z firm transportowych z branży kolejowej. Mężczyzna tłumaczył, że do jego obowiązków należało między innymi serwisowanie usterek wagonów towarowych.

W trakcie tych czynności wymieniał i złomował wkładki klocków hamulcowych. Stare i zużyte już elementy zabierał z powrotem do siedziby swojej firmy. Jak wyjaśnił policji, tym razem postanowił je zezłomować, ale we własnym zakresie.

„Mężczyzna przeładował złom na inne auto i udał się do skupu. Próbował sprzedać 92 wstawek hamulcowych oraz wieszaki resorów wagonów kolejowych. Już w trakcie ważenia został zauważony przez patrol Straży Ochrony Kolei. Został zatrzymany i przekazany policjantom.” –  informuje oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, Bogdan Kaleta.

Kolejowa firma wyceniła swoje straty na kwotę ponad 1. 700 złotych. 26 – latek twierdził, że taka sytuacja przytrafiła mu się pierwszy raz. Przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze trzech miesięcy pozbawienia wolności oraz grzywnie w wysokości 300 złotych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.