Zrób sobie łańcuch – MAH zaprasza na warsztaty

0
603

Zbliża się okres przygotowań do jednego z najważniejszych świąt chrześcijańskich – Bożego Narodzenia. Z tej okazji głogowskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza całe rodziny na warsztaty, podczas których spędzając czas w rodzinnym gronie będzie można wykonać świąteczne ozdoby.

Święto Bożego Narodzenia zbliża się wielkimi krokami, warto więc pomyśleć o ozdobach na choinkę, czy wigilijny stół. Szczególnie wyjątkowe są te ozdoby, które wykonane zostaną w rodzinnym gronie, we współpracy różnych pokoleń. Świetną ku temu okazją są warsztaty tworzenia ozdób choinkowych organizowane przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne już w najbliższy weekend.

Świąteczne warsztaty stały się już tradycją w głogowskim muzeum. Zarówno przed Bożym Narodzeniem, jak i Wielkanocą, do MAH zapraszane są dzieci, ale i całe rodziny, które podczas zajęć w muzeum uczą się przygotowywania tradycyjnych ozdób nie tylko z papieru, ale i np. opłatka.

W ten weekend warsztaty odbędą się w dwa dni: 6 i 7 grudnia. Podczas zajęć sztukę tworzenia świątecznych dekoracji przyswoją zorganizowane grupy pozaszkolne oraz rodziny.

6. grudnia o godz. 11:00 rozpoczną się zajęcia dla zorganizowanych grup pozaszkolnych, które zagoszczą w muzeum. Uczestnicy warsztatów nauczą się robienia tradycyjnych ozdób z rozmaitych rzeczy. Zajęcia potrwają do godz. 14:00.

Natomiast w niedzielę, 7. grudnia do udziału w warsztatach zapraszane są całe rodziny. Tego dnia zajęcia również rozpoczną się o godz. 11:oo, potrwają jednak do godz. 13:00. O godz. 14:00 natomiast rozpocznie się wieki rodzinny konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy.

Udział w świątecznych warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc dla uczestników jest jednak ograniczona. Warto więc wcześniej zgłosić swój udział w zajęciach, dzwoniąc do muzeum pod numer: 76 834 10 81 wewnętrzny 43.

Wizyta w muzeum będzie również świetną okazją do zwiedzenia wystawy „Wydrukowano w Głogowie. Trzysta lat głogowskiego drukarstwa” , która dostępna będzie do 14. grudnia, dlatego warto wykorzystać tę okazję na jej zwiedzenie. Dzięki dofinansowaniu ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wstęp na wystawę jest bezpłatny. Autorką wystawy jest pani Renata Matysiak.

Polecamy naszą fotorelację z wernisażu wystawy „Wydrukowano w Głogowie. Trzysta lat głogowskiego drukarstwa”.

Warsztaty pt. ”Zrób sobie łańcuch” odbędą się 6. grudnia o godz. 11:00 (zorganizowane grupy pozaszkolne) oraz 7. grudnia o godz 11:00 (dla rodzin), natomiast konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy odbędzie się 7. grudnia o godz. 14:00. Wystawa „Wydrukowano w Głogowie. Trzysta lat głogowskiego drukarstwa” można zwiedzać do 14. grudnia.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.