Zatrzymani za włamania, kradzieże i paserstwo

0
411
zdjęcie włamanie-policja-aresztowanie-kraty-więzienie

Polkowicka policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o liczne kradzieże i włamania na terenie powiatu głogowskiego polkowickiego i lubińskiego. Policjanci wciąż ustalają listę pokrzywdzonych, która może być długa. Teraz obaj za swoje czynny odpowiedzą przed sądem.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 31 lat podejrzewanych o szereg kradzieży i włamań na terenie powiatu polkowickiego, lubińskiego oraz głogowskiego. Drugi z zatrzymanych usłyszał dodatkowo zarzut paserstwa oraz pomocnictwa do popełnianych przestępstw.

„Funkcjonariusze z Grupy Realizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach ustalili i zatrzymali 26-letniego mieszkańca Gminy Radwanice, który jest podejrzany o kradzież sprzętu budowlanego. Do sprawy zatrzymany został również jego 31-letni kolega, z którym wspólnie dokonywał części tych przestępstw.” – informuje oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, Daria Solińska.

Do kradzieży doszło na początku listopada tego roku w Grębocicach. Sprawca z terenu niezabezpieczonej hali warsztatowej ukradł m.in. spawarkę i szlifierki. W toku dalszych czynności z zatrzymanym policjanci udowodnili mężczyźnie szereg innych przestępstw przeciwko mieniu na terenie trzech powiatów.

„W chwili obecnej policjanci ustalają i docierają do pozostałych pokrzywdzonych oraz dążą do odzyskania skradzionego im mienia.”– dodaje DariaSolińska

Teraz obaj za czyny, których się dopuścili, tj. za włamania i kradzieże odpowiedzą przed sądem. Drugi z zatrzymanych dodatkowo odpowie za paserstwo oraz pomocnictwo do popełnianych przestępstw.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.