Dziecięca Grupa Teatralna Intermedium zaprasza na spektakl

0
570
2014-12-04 plakat: bajka o królewnie co spać nie chciała

Już w najbliższą niedzielę 7. grudnia do Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie zawita królewna. Królewna, która ma pewien problem – nie chce spać. O tym, dlaczego dziewczynka nie radzi sobie z zasypianiem oraz jak ten problem znoszą inni mieszkańcy królestwa opowie głogowska Grupa Dziecięca Teatru Intermedium.

Grupa dziecięca Teatru Intermedium z MOK zaprasza małych i dużych mieszkańców Głogowa na spektakl pt. ”Bajka o królewnie, co spać nie chciała”. Jest to tradycyjna bajka, w której głównymi bohaterami są król i królewna, z którą są kłopoty. Królewna nie chce spać. Król płacze, a wszyscy na dworze królewskim szukają sposobu, by dziewczynka w końcu zasnęła. Czy królowi i poddanym uda się znaleźć kogoś, kto sprawi, że problem zostanie rozwiązany? Tego dowiemy się już w niedzielę, 7. grudnia o godz. 13:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Spektakl przygotowała Dziecięca Grupa Teatru Intermedium, która istnieje obok młodzieżowego teatru Intermedium. Dziecięca Grupa w swoim gronie skupia dzieci szkół podstawowych. Repertuar wystawianych spektakli zarówno w sposobie pracy nad nim, jaki i prezentowanych treściach dostosowany jest do wieku dzieci. Najbliższe przedstawienie przygotowane przez Dziecięcą Grupę Teatru Intermedium będzie można obejrzeć już w niedzielę, 7. grudnia. Jak informują twórcy spektaklu – W przedstawieniu nie ma moralizatorstwa, ani pouczania dzieci. Jest za to dobra zabawa.

Spektakl zrealizowany jest na podstawie wiersza Jerzego Harasymowicza. Przedstawienie reżyseruje Elżbieta Bock-Łuczyńska. Wstęp na ”Bajkę o królewnie, co spać nie chciała” jest wolny.

Po przedstawieniu dzieci wraz z rodzicami w Galerii Edukacji Twórczej MOK mogą obejrzeć wystawę pt. ”Zima lubi dzieci’‘ przygotowaną przez najmłodszych artystów z sekcji MOK. Wernisaż wystawy odbędzie się jutro, 5. grudnia, natomiast całą wystawę będzie można oglądać do 18. stycznia 2015 r.

2014-12-04 plakat: zima lubi dzieci

Galeria Edukacji Twórczej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie to miejsce, w którym prowadzona jest działalność wystawiennicza organizująca rocznie kilkadziesiąt wystaw zarówno sztuki profesjonalnej, jak i twórców amatorów. Galeria zajmuje się także prezentacją i promocją dokonań plastycznych uczniów głogowskich szkół podstawowych i średnich, a także dzieci z sekcji MOK, których najbliższą wystawę  pt. ”Zima lubi dzieci” będzie można oglądać od jutra (5. grudnia).

Spektakl ”O królewnie, co spać nie chciała” odbędzie się w niedzielę 7. grudnia o godz. 13:00 (wstęp wolny), natomiast wystawę pt. ”Zima lubi dzieci” można oglądać od 5. grudnia o 18. stycznia 2015 r (wstęp wolny).

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.