Głogowscy policjanci spełnili marzenie chłopca

0
622
2014-12-03-Maciek Zieliński- policyjne marzenie

Maciek, uzdolniony plastycznie podopieczny Domu Opieki Społecznej kocha wszystko co jest związane ze służbami mundurowymi. Chętnie maluje radiowozy policyjne i strażackie wozy bojowe. Jego marzeniem było zobaczenie z bliska policyjnego radiowozu. Głogowscy policjanci spełnili marzenie Maćka. Wczoraj Maciek nie tylko wsiadł do policyjnego auta, ale również odbył krótką jazdę patrolową.

Maciej od trzeciego roku życia jest wychowankiem Domu Opieki Społecznej w Głogowie. Jego marzeniem była możliwość zobaczenia z bliska policyjnego radiowozu.

„Głogowscy policjanci spełnili marzenie Maćka, co było dla niego niespodzianką. Na Maćka czekał radiowóz policyjny, a on sam w mundurze policjanta, jako członek załogi, wziął udział w krótkim patrolu policyjnym po ulicach miasta. Maciek nie krył swojej ogromnej radości z tej niespodzianki.” – opowiada Bogdan Kaleta z głogowskiej Policji.

Do niespodzianki dołączyli również głogowscy strażacy, prezentując Maćkowi wóz bojowy Straży Pożarnej.

2 grudnia odbył się wernisaż prac Maćka. Maciek malując, przekazuje swoje przeżycia. Tematami jego prac są m.in. policja, straż pożarna i inne służby mundurowe. Jest laureatem licznych konkursów plastycznych.

Talent Maćka został doceniony m.in. w konkursach plastycznych organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Głogowie: „Jesienne inspiracje”, „Wakacyjne wspomnienia”, „Wiosna wokół nas”, w konkursie ogólnopolskim organizowanym przez „Carex” pod patronatem Centrum Zdrowia Dziecka – „Gdzie były i co robiły moje ręce” oraz w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Ptasi Mieszkańcy Krainy Wyobraźni” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Fabryczna” we Wrocławiu. Roku temu Maciej zajął trzecie miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez Fundację „Będzie Lepiej” księdza Mieczysława Malińskiego w Krakowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.