Gmina Kotla: Seniorzy zakończyli zajęcia

0
383
2014-12-01-aktywni seniorzy w gminie Kotla

Zakończył się ostatni cykl zajęć dla seniorów w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Grochowice Zdrój „Aktywni Seniorzy w gminie Kotla”. Projekt zakładał realizację zadań z zakresu profilaktyki zdrowia, edukacji ekonomicznej, kulinarnej i rękodzielniczej. Realizowany był od lipca do końca listopada. Całkowity koszt realizacji projektu to prawie 36 tysięcy złotych, z czego uzyskane dofinansowanie to blisko 32 tysiące zł.

W ubiegłym tygodniu zakończył się ostatni cykl zajęć dla seniorów w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Grochowice Zdrój „Aktywni Seniorzy w gminie Kotla”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

„Grupy projektowe z poszczególnych miejscowości brały udział w różnorodnych zajęciach, które miały na celu poprawę jakości życia seniorów. Najpierw w ramach profilaktyki zdrowia, aktywni seniorzy skorzystali z warsztatów instruktażowych z nordic walking i wzięli udział w spotkaniach z dietetykiem.” –opowiada Barbara Kobiela, prezes Stowarzyszenia Grochowice Zdrój.

Od września trwały zajęcia z edukacji ekonomicznej, w trakcie których uczestnicy poznali zasady domowej ekonomii. Podczas warsztatów kulinarnych z elementami carvingu uczyli się sztuki zdobienia potraw i poznawali przepisy kulinarne na zdrowe potrawy.

Ostatnie były zajęcia artystyczne, w ramach których seniorzy tworzyli małe arcydzieła z filcu, wikliny papierowej i poznali technikę zdobienia przedmiotów metodą decoupage. Zajęcia trwały od lipca do listopada tego roku i odbywały się w pięciu miejscowościach na terenie gminy Kotla.

Stowarzyszenie Grochowice Zdrój, działające na terenie gminy Kotla otrzymało dofinansowanie na realizację tego projektu w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014 – 2020 pn. „Aktywni Seniorzy w Gminie Kotla”.

Projekt zakładał realizację zadań z zakresu profilaktyki zdrowia, edukacji ekonomicznej, kulinarnej i rękodzielniczej. Całkowity koszt realizacji projektu to prawie 36 tysięcy złotych z czego uzyskane dofinansowanie to blisko 32 tysiące zł. Pozostała kwota to własny wkład osobowy stowarzyszenia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.