Teatr dla najmłodszych mieszkańców gminy Kotla

0
95
2014-12-01 zdjęcie: gmina kotla dzieci 2

Nie od dziś wiadomo, że kontakt ze sztuką może mieć pozytywny wpływ na rozwój i świadomość człowieka. Warto dbać o ten aspekt już od najmłodszych lat i taką właśnie inicjatywę podjęła Gmina Kotla. Dla swoich najmłodszych mieszkańców Kotla zorganizowała cykl spektakli teatralnych, z których pierwszy odbył się w minionym tygodniu.

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy, Kotla postanowiła zorganizować cykl spektakli teatralnych. Pierwsze przedstawienie z zapowiadanego cyklu miało już miejsce w Kotli, Grochowicach i Kulowie. W ubiegłym tygodniu najmłodsi mieszkańcy gminy mieli okazję zobaczyć teatr w swoich przedszkolach.

Do przedszkoli zawitał Teatr Edukacji Profilaktyki MASKA z Krakowa, który przed najmłodszą publicznością zaprezentował spektakl pt. „Choinka Niedźwiadka”.

Teatr MASKA istnieje od 2001 roku. rzez cały okres swojej działalności zdążył zdobyć zaufanie u uznanie wielu placówek oświatowych w całym kraju, czego dowodem są liczne podziękowania i referencje. W swoim repertuarze teatr ma spektakle kierowane specjalnie do najmłodszych odbiorców – są to animacje dla dzieci. Na okres  świąteczno-mikołajkowy teatr proponuje spektakle o tej właśnie tematyce. Jednym z przedstawień tego cyklu jest „Choinka Niedźwiadka”, który to spektakl aktorzy zaprezentowali w przedszkolach gminy Kotla.

Atutem krakowskiego teatru MASKA są spektakle autorskie opracowane przy współpracy z pedagogami i psychologami. Do każdego spektaklu dołączony jest konspekt, będący podstawą do dalszej pracy na zajęciach wychowawczych. W Teatrze pracują profesjonalni aktorzy i wykwalifikowani trenerzy, którzy do spektakli wykorzystują barwną scenografię i kostiumy, a całości towarzyszy oprawa muzyczna.

Pierwsze przedstawienia dzieci miały okazję obejrzeć w miniony wtorek, 25. listopada w Grochowicach i Kulowie. Następnie aktorzy odwiedzili dzieci z Przedszkola Publicznego w Kotli, Kozich Dołów i z Chociemyśli.

Organizatorami spektakli byli Gmina Kotla, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

2014-12-01 zdjęcie: gmina kotla dzieci

Wstęp na wszystkie przedstawienia był bezpłatny. Zadanie sfinansowano ze środków Gminy Kotla przeznaczonych na profilaktykę uzależnień.