Teatr dla najmłodszych mieszkańców gminy Kotla

0
268
2014-12-01 zdjęcie: gmina kotla dzieci 2

Nie od dziś wiadomo, że kontakt ze sztuką może mieć pozytywny wpływ na rozwój i świadomość człowieka. Warto dbać o ten aspekt już od najmłodszych lat i taką właśnie inicjatywę podjęła Gmina Kotla. Dla swoich najmłodszych mieszkańców Kotla zorganizowała cykl spektakli teatralnych, z których pierwszy odbył się w minionym tygodniu.

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy, Kotla postanowiła zorganizować cykl spektakli teatralnych. Pierwsze przedstawienie z zapowiadanego cyklu miało już miejsce w Kotli, Grochowicach i Kulowie. W ubiegłym tygodniu najmłodsi mieszkańcy gminy mieli okazję zobaczyć teatr w swoich przedszkolach.

Do przedszkoli zawitał Teatr Edukacji Profilaktyki MASKA z Krakowa, który przed najmłodszą publicznością zaprezentował spektakl pt. „Choinka Niedźwiadka”.

Teatr MASKA istnieje od 2001 roku. rzez cały okres swojej działalności zdążył zdobyć zaufanie u uznanie wielu placówek oświatowych w całym kraju, czego dowodem są liczne podziękowania i referencje. W swoim repertuarze teatr ma spektakle kierowane specjalnie do najmłodszych odbiorców – są to animacje dla dzieci. Na okres  świąteczno-mikołajkowy teatr proponuje spektakle o tej właśnie tematyce. Jednym z przedstawień tego cyklu jest „Choinka Niedźwiadka”, który to spektakl aktorzy zaprezentowali w przedszkolach gminy Kotla.

Atutem krakowskiego teatru MASKA są spektakle autorskie opracowane przy współpracy z pedagogami i psychologami. Do każdego spektaklu dołączony jest konspekt, będący podstawą do dalszej pracy na zajęciach wychowawczych. W Teatrze pracują profesjonalni aktorzy i wykwalifikowani trenerzy, którzy do spektakli wykorzystują barwną scenografię i kostiumy, a całości towarzyszy oprawa muzyczna.

Pierwsze przedstawienia dzieci miały okazję obejrzeć w miniony wtorek, 25. listopada w Grochowicach i Kulowie. Następnie aktorzy odwiedzili dzieci z Przedszkola Publicznego w Kotli, Kozich Dołów i z Chociemyśli.

Organizatorami spektakli byli Gmina Kotla, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

2014-12-01 zdjęcie: gmina kotla dzieci

Wstęp na wszystkie przedstawienia był bezpłatny. Zadanie sfinansowano ze środków Gminy Kotla przeznaczonych na profilaktykę uzależnień.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.